Ali Koç’tan İmamoğlu’na: Umarım hangi kentin belediye lideri olduğunu hatırlatma günleri gelmez

PeLe

New member
Ali Koç’tan İmamoğlu’na: Umarım hangi kentin belediye lideri olduğunu hatırlatma günleri gelmez Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu’nun Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Yapılan konuşmaların akabinde Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Ali Koç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Divan Şurası Lideri Uğur Dündar’a yaptığı ziyarette taktığı bordo-mavili kravata reaksiyon gösterdi.

‘ZİYARETÇİ MAKUS NİYETLİYDİ’

Ali Koç şöyleki konuştu:

“Biz siyaset üstüyüz fakat siyasete çekiliyoruz. Ettiğim laflar bir siyasi partiye, iktidara değildi. Lafım; bulundukları pozisyonu taşıyamayan siyasetçileredir. Biz Türkiye Cumhurbaşkanına en büyük siper olmuş topluluğuz. Kimse yokken sokaktaydık. Bunu sayın Cumhurbaşkanımız takdir ediyor. Devletin sorumlu kesitleri, onlar da tıpkı biçimde takdir ediyor. bir hayli ekip taraftarı da öyle…

Bu vilayetten gelen insanların genelleme yapmıyorum lakin enteresan özellikleri var. A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi (Şenol Güneş), Fenerbahçe Stadyumu’na maça bordo mavi kravatla gelir. Kentin Büyükşehir Belediye Lideri da, bordo mavi kravatla gelir. Kime ne anlatıyorsunuz?

Bir de utanmadan, o kitabın ortasında yazanları bilmiyordum, eminim sayın lider (Uğur Dündar) da bilmiyordu… Umarım Fenerbahçelilerin, Ekrem İmamoğlu’na hangi kentin belediye lideri olduğunu hatırlatma günleri gelmez. Uğur Beyefendi forma verdi, ben olsam vermezdim. Fakat niyeti makûs değildi. Ziyaretçisinin niyeti berbattı. Korka korka Türk futbolu bugünlere geldi. Yarın bir gün benim başıma ne gelir bilmiyorum. Fakat susarsam da aynada kendime bakamayacağımı biliyorum.”

‘ARDA GÜLER DÖNEMİ KAPATTI’

Futbol ekibiyle ilgili konuşan Koç, sakatlığı bulunan Arda Güler’in dönemin geri kalanında forma giyemeyeceğini belirtti.

Koç açıklamasında, “Dün Arda Güler dönemi kapattı. Kim Min-Jae de ayağındaki sorun sebebiyle Kore’deki tabibine gitti.” dedi.

DİVAN ŞURASINDA TARTIŞMA YAŞANDI

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Heyeti toplantısında üyelerden Engin Turan’ın, konuşması sırasında eski divan heyeti lideri Vefa Küçük’e yönelik birtakım kelamlar söylemesi, konseyi izleyenler içinde reaksiyona niye oldu.

Turan, 1998 yılı seçimlerinde Vefa Küçük aday olduğu vakit, sevdiği dayısının bir arkadaşı, ortağı bulunmasına karşın ona oy vermediğini Aziz Yıldırım’a oy verdiğini belirterek, “En son yapılan yüksek divan heyeti seçiminde çıkan 3 adaydan kime oy vereceğimi bilemiyordum. Vefa Küçük hariç natürel. Uğur beyefendi aday olduğunda epeyce sevindim ve oyumu kendisine verdim. Ki bu ortada da saygıdeğer Ferruh Manav’ı da rahmetle anıyorum. Vefa Küçük’ün, ona yaptığı yüksek divan şurasındaki uygulamalarını da şiddetle reddediyorum. Zira konuşturmamıştı. Ve hangi ruh haliyle burada oturduğuna şaşırıyorum. Ki size (Uğur Dündar) söylemiş olduği ağır hakaretlere rağmen” dedi.

Bu kelamlar üzerine reaksiyon alan Turan, “Hayır, konuşurum mahkemeye verirsin beyefendi, Ferruh Manav’a rahmet bile dilememiştir, burada konuşan kızı anlattı” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar da ortaya girerek, “Çok özür diliyorum burada kesmek zorunda kalacağım. Belirli bir adap ölçüsü, nezaket içerisinde her türlü tenkit yapılabilir ancak etik kıymetlere saygılı olmak ve bu kulübe uzun müddet hizmet etmiş olan kıymetli bir yüksek divan şurası liderine burada, kameraların önünde hakaret edilmesine ben asla müsaade vermem” formunda konuştu.

Dündar’a dönerek, “Fenerbahçe Kulübü kabadayıların yeri değildir” diye bağıran Turan’a yanıt veren Dündar, “Mikrofonu kapattırdık. Konuşmayı kesiyorum” dedi. ondan sonrasında Turan’ın yanına geçti ve kürsüden inmesini rica etti. Yansıların artması üzerine kürsüye gelen Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç da, Engin Turan’dan kürsüden inmesini rica etti.

Tepkilerinden akabinde konuşması yarıda kesilerek kürsüden indirilen ve salondan çıkarılan Engin Turan ile kimi izleyiciler içinde arbede yaşandı. Üzerine yürünen Turan, güvenlik vazifelileri tarafınca terasa çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)