Aziz Yıldırım, Ali Koç’a bayrak açtı: Seni bu seyirciyle göndereceğim

PeLe

New member
Aziz Yıldırım, Ali Koç’a bayrak açtı: Seni bu seyirciyle göndereceğim Fenerbahçe’de seçimi kaybettiği 2018’den bu yana suskunluğunu koruyan eski lider Aziz Yıldırım, Olağan Seçimli Genel Şurası’ndan bir gün evvel basın toplantısı düzenleyerek, Lider Ali Koç’a bayrak açtı.

Aziz Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda takımıyla basın toplantısı düzenledi. “Mahalle yönetsen, bu kadar makûs idare olmaz. Fenerbahçe’nin geleceğini tehlikede gördüğüm için konuşacağım” diyen Yıldırım, vakit zaman “Öyle mi?” diyerek anlattıklarını yanındakilere doğrulattı. Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu biçimde:

BİZİ TAHRİK ETTİLER: Arkadaşlarımla topanıp konuştuk. 3 yıl boyunca açıklama yapmama sonucu almıştık. Ancak bizi tahrik ettiler. Bugün itibariyle bu sözümüzün tarihi doldu. Bundan daha sonra Fenerbahçe’ye yapılan her türlü ziyanı çıkıp kamuoyu ile konuşacağız.

BİZ GELDİĞİMİZDE HİÇBİR ŞEYİ YOKUT KULÜBÜN: 3 yıldır yapılan bir ‘enkaz’ edebiyatı var. Hayır biz o denli bir tablo bırakmadık. Her şeyi açıklayacağım. Biz başkanlığa geldiğimizde hiç bir şeyi yoktu kulübün. Biz 50 tapu kattık Fenerbahçe’ye. Bugün Fenerbahçe’nin mal varlığı borçlarından fazladır. Lider hesap bilmiyor. Beşiktaş’ın neyi var? Bir stadı var bir tesisi. Galatasaray’ın neyi var? Yarısını devletin yaptığı bir stat. Bir de Florya. Öteki da ufak tefek bir şeyler vardır.

‘BİR BEKÇİ KULÜBESİ YAPTILAR’

PAMUK PRENSES KÜME DÜŞÜYORDU:
Bugüne kadar kulübe ne verdiler? Bir bekçi kulübesi yaptılar. Ali Koç bu kulübe niye geldiğinin farkında değil. 16 bin üye niye onu seçti hala anlamamış. Beyaz Atlı Prens olarak onu seçtiler, Pamuk Prenses’i kurtaracaktı. Prenses küme düşüyordu. Ben şampiyonluk kelamı vermedim diyor. Fenerbahçe’de lider olan herkes bu kelamı vermeye mecburdur.

VARLIKLARIMIZIN FARKINDA DEĞİLLER: Biz stadı yaptık. Kulüp imkanlarıyla ve bankadan borç alarak yaptık. 100 milyon dolara yakına mal oldu. Ülker Sports Arena, 130 milyon dolar olarak gözüküyor. Samandıra ve Dereağzı Tesisleri ve daha biroldukca tesis yaptık. Fenerbahçe TV, Fenerium, Topuk Yaylası, Gebze’de 220 bin metrekare arazi, ülkenin çeşitli yerlerinde arsalar. Varlıklarımızın farkında değiller. Hepsini görmeleri 15 gün sürer.

‘HAPİS Mİ YATTIN, PANDEMİDE BİR HAFTA KONUTTA KALDIN’

ALİ KOÇ’UN İÇİNE AZİZ YILDIRIM KAÇMIŞ:
Daima bir mazeretleri var. ‘Enkaz aldık. Biz 3 yılda fazlaca badire çektik diyor. Mahpus mi yattın? Pandemide bir hafta konutta kaldın herbiçimde odur…. Pendik’e yenildik. Bizi istifaya davet ettiler. Olur ederiz dedik kongreye gittik kimse aday olmadı. 2001’de bir daha bıraktık şampiyon olmuştuk. Meskenden o denli istediler. Bıraktık, beşerler yürüyüşler yaptı geri döndük. 2006’da Denizli faciası yaşandı. FETÖ ordan başladı. daha sonra ben bir daha geri döndüm. Bu sefer 2011, mahpusa girdik… Ali Koç’un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış. Bizi rakip görme. Biz Fenerbahçe’nin bir ferdiyiz. Bizi rakip olarak görmenin tek kaidesi var. 20 yıl lider olacaksın. Şampiyonluklar kazanacaksın. Stat yapacaksın. Tesisler yapacaksın. Gözümün üstünde kaşım var demeyeceksin. Mahpusa gireceksin. Aziz Yıldırım gorecek diyorlar. Bana kimse bir şey gösteremez. Her gecenin sabahı olmaz. Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim. Korkuyorsunuz. Ahlaksızlar.

‘ALİ KOÇ BU 3 TEMMUZ’UN NERESİNDE BEN ANLAMADIM’

HERKESİ KANDIRDI:
Fenerbahçe’nin nereye gittiğini kimse bilmiyor. Herkesi kandırdı. 6 tane antrenör, 30 yaş üstü transfer yapmayacağız… Biz safız ya inandık. Bu 3 Temmuz değerli bir husus. O periyot itibaren ıstıraplar yaşadık. 3 Temmuz’dan evvel, 8.5.2011 tarihindeki genel heyet için hazırlanan kitapçıkta Fenerbahçe’nin bütçesini 250 milyon dolara bağlamışız. Bu bütçeyle süreç yapacaktık fakat kısmet olmadı. 2009 yılında dünyanın en çok gelir getiren kulüpler içinde 19. sıradaydık. 20 ekiplik bu listeye giren birinci kulüptük. Lakin 3 Temmuz… Sayın Ali Koç bu 3 Temmuz’un neresinde ben anlamadım. 3 Temmuz davasında karar çıkınca bizden öteki herkes sevindi. Tam zıddı çıksaydı olan bize olacaktı. Milleti kandırmayın. Biz şayet olmazsak dava olmaz. O yüzden bırakın onun siyasetini da biz yapalım. Açılacak davaların da kesinlikle bizim denetimimizde yapılması lazım. Zira her şeyi biz yaşadık biz biliriz. Bizim içimiz yandı, biz yandık. Bize sormadan hareket etmeyin.

‘SANA SERDAR DURSUN’U ALMAK YAKIŞMAZ’

PATAVATSIZ:
Bir şeyler söyleyeceğim de ayıp kaçacak. Benim Rahmi Koç’a karşı bir sevgim var. Zira hapishanede gelip beni ziyaret etti. O yüzden bir şeyler söyleyecekken çekiniyorum. Lakin o çekinmiyor. Patavatsız. Koç’sun sen Koç, farkında değilsin ya, Koç’luğunu bil. Sana gidip Darmstadt’tan Serdar Dursun’u almak yakışmaz. Bundan daha sonra sahnedeyim. Bize yalancı diyor. Ben ömrümde bir kez şuurlu palavra söylemedim. Seni affetmem. Seni bu seyirciyle göndereceğim, bunu bil. Para yok, Fenerbahçe batmış, sen 52 tane oyuncu alabiliyorsun. 30 milyon dolar parayla bunu hallediyorsun. Antrenörleri getiriyorsun, Cocu’ya 1.5 milyon euro tazminat veriyorsun. E maaş da verdin, kaça geldi? Mourinho’yu getirsen daha uygundu. 2 tane oyuncuya kaç lira para verdi, hangisine ne kadar para ödedi bilen var mı? Şeffaf olacaklardı, her şey açık olacaktı. Bilen var mı? Olmaz tabi bu zihniyetle. Kurumsal yapıymış, yesinler ya… Fenerbahçe kan kaybediyor, Fenerbahçe bir Anadolu grubu haline geldi.”

BANA VAR 10 MİLYON EURO, BAK SANA KİMLERİ GETİRİYORUM: Gereğini yap, yapamayacaksan bırak. Birisi çıkar, aday olur. 34 bin tane üye var, bir Allah’ın kulu çıkar elbette. Bak rakip seçim yapıyor, 5 aday çıkıyor. Bizde niçin yok? Niçin halka açtık biz bu kulübü? Korkmayın, çıkın. Kaybederiz ne olacak? Biz kaybettik, ne oldu? Daha da büyüdük. Bak para kazanmaya başladık, ailemizle vakit geçirmeye başladık. Herkes keyifli. 13 kupa kazanmışız futbolda. 17 teknik adamla çalışmışım 20 senede. Bir laf da şu: ‘Fenerbahçe’ye antrenör bulamıyoruz, gelmiyorlar’… bu biçimde bir kelam hem Fenerbahçe’ye hem Türkiye’ye hakarettir. Parayı verirsen insan her yere gelir, parayı vermezsen kimse gelmez. Bana ver 10 milyon euro, bak ben sana kimleri getiriyorum.

PROTOKOL TRİBÜNÜNDE OTURACAĞIM: Çekildi kenara’ bundan daha sonra yok. Geleceğim, protokol tribününde oturacağım. Loca almayacağım.

DETAYLAR GELİYOR…