Batshuayi’den övgü: Coşkulu ve çılgınlar…

PeLe

New member
Batshuayi’den övgü: Coşkulu ve çılgınlar… Beşiktaş Mecmuası’nın ekim sayısına açıklamalarda bulunan Batshuayi, şampiyonluğun fazlaca hoş bir his olduğunu belirterek, “Bir futbolcu olarak bu hissi tanım etmem mümkün değil. İngiltere’de şampiyonluğu yaşadım, Beşiktaş’ta da bu duyguyu tatmak istiyorum. Dönemi takip eden taraftarlarımız ile bir arada şampiyonluklar yaşamak en büyük hedeflerim içinde. Şampiyonlar Ligi’nde yapabileceğimizin en güzelini yapmak ve Üstün Lig’de şampiyonluğu kazanmak öncelikli beklentilerim. Beşiktaş olarak gayelerimiz her vakit çok yüksek. Yüksek olması da fazlaca olağan. Zira çok yükseklerde uçan, üst düzeylerde olan bir kadroyuz.” diye konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynadıkları Borussia Dortmund ve Ajax maçlarını pahalandıran golcü futbolcu, “İç alandaki birinci Dortmund maçımız, taraftarlarımız ile birlikte konutumuzda oynadığımız harikulade ve büyük bir müsabakaydı. Fakat deplasmanda oynadığımız Ajax maçı için tıpkı cümleleri söyleyemeyeceğim. Zira epey fazla eksik futbolcumuz vardı. Bizi olumsuz manada etkiledi. bir daha de umudumuzu kaybetmedik. Elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalıştık. Amaçlarımızdan şaşmadık. Sağlam adımlarla devam ediyoruz. Beşiktaş için her vakit her şey epeyce hoş olacaktır.” sözlerini kullandı.

“Taraftarlarımız nitekim epey coşkulu ve çılgın”

Siyah-beyazlı taraftarların epey coşkulu olduğunu aktaran, Batshuayi şunları kaydetti:

“Taraftarlarımız sahiden epeyce coşkulu ve çılgın. Çok büyük bir taraftar kitlemiz var. Maçlarda takviyelerini asla esirgemiyorlar. Her vakit yanımızdalar. Düzgün günde, makus günde daima birlikte olduğumuzu bana hissettiriyorlar. Ben de bu sevginin karşılığında onlara en düzgününü vermek için uğraş ediyorum. Çok mücadeleci bir futbolcuyum. Atmak istediğim her golü, topluluğumuz için atacağım. Taraftarlarımız yeterli ki var. Onları hayli seviyorum. bu biçimde bir sevgi dünyanın öbür hiç bir yerinde yok. Her yerde karşılaşamayacağınız bir sevgi bu. her insanın sevgisini hissetmek benim için fazlaca kıymetli. Sevenleri hayranlıkla izliyorum. Vodafone Park’ın atmosferi her yerde bulabileceğiniz bir atmosfer değil. Gruptaki sıcaklığı geldiğim an hissettim. Bu kadroya da topluluğa da yansıyor. Çok eksik futbolcumuz var. bir müddetdir ortamızda yoklar. Onların olmaması beni üzüyor lakin saha içi ve dışı arkadaşlığımız fazlaca güzel.”

Batshuayi ayrıyeten, Arjantinli futbolcu Lionel Messi’nin kendisi için dünyanın en uygunu olduğunu, oyununu ve karakterini sevdiğini kelamlarına ekledi.