Benjamin Tetteh’den Marcao itirafı

PeLe

New member
Benjamin Tetteh’den Marcao itirafı İki dönemdir Yeni Malatyaspor forması giyen Ganalı forvet Benjamşn Tetteh, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor’da olduğu için kendisini fazlaca keyifli hissettiğini belirten Tetteh, “Hedefim Yeni Malatyapor ile büyük muvaffakiyetler elde etmek. Zira bana inandıklarını biliyorum. Beni bir daha transfer etmek için ne kadar efor sarf ettiklerinin farkındayım ve burada olmaktan fazlaca memnunum. Türkiye’deki birkaç kulüpten teklif aldım. Buraya bir daha imza attığımda hayli gururlu hissettim. Birinci dönemimde bana epeyce âlâ davrandılar ve bana epeyce hürmet gösterdiler. Bence hürmet buradaki anahtar söz. Bence buraya gelmek yanlışsız karar oldu” dedi.

“Türkiye’de futbol fazlaca farklı ve kuvvetli, herkes herkese karşı kazanabilir”

Türkiye’den Galatasaray’ın da kendisine evvelde teklifte bulunduğunu anımsatan Tetteh, “Ancak eski kulübüm onların teklifini geri çevirmişti. Türkiye’de futbol fazlaca farklı. Zira hangi ekibi nasıl yeneceğini asla varsayım edemiyorsunuz. Çok enteresan bir lig. Herkes herkese karşı kazanabilir. Bana büyük bir kadronun daha küçük bir ekibi basitçe yenebileceğini söyleyemezsiniz’’ sözlerini kullandı.

“Küçük yaşta evimden ayrılmak zorunda kaldım”

Özel hayatına ait soruları da cevaplayan başarılı golcü, “Evden çok erken yaşta ayrılmak zorunda kaldım. daha sonra menajerim ile birlikte çalıştık. Konuttan ayrılıp diğer bir ülkede yaşama fikri benim için biraz sıkıntı olmuştu fakat bir hayalin var ise fedakarlık yapmalısın. Benim fedakarlığım de konuttan ayrılmak oldu. FIFA 20 yaş altı dünya kupası yeteneğini gösterebileceğin bir yer. Avrupa’dan ve dünyanın her bölgesinden grupların izlediği bir turnuva. bu biçimdece Avrupa’da oynama talihi elde edebilirsin. Benim için bir kırılma noktasıydı. Zira birinci kere yakın bir vakitte döneceğimi bilmeden meskenimi terk etmiştim” halinde konuştu.

“En zorlandığım savunmacı Galatasaray’dan Marcao”

Yeni Malatyasporlu Tetteh, “Avrupa’ya 1-2 aylığına gelmeye alışıktım. Ama gelip tek başıma yaşamaya başlamak için olgunlaşmam gerekliydi. Bundan dolayı biraz zordu benim için. Gençken Cristiano Ronaldo’yu hayli beğenirdim. Vakit geçtikçe, büyüdükçe Adebayor ve Ibrahimovic’i sevmeye başladım. Zira ortak noktalarımız olduğunu düşünüyorum. En epeyce zorlandığım savunma oyuncusu sanırım Galatasaray’dan Marcao olmalı. En hayli zorlandığım kaleci ise Trabzon’un kalecisi. Hem geçen dönem tıpkı vakitte bu dönem beni zorladı. Aziz Tetteh ve Afriyie Acquah ile konuştum. Harika Lig’in durumu hakkında genel bilgi aldım. Onlarla konuştuğumda ligin pek rekabetçi bir lig olduğunu ve yeteneğini kanıtladığın takdirde en uygun 5 lige gidebileceğin bir yer olduğunu söylemiş olduler” formunda konuştu.

Gana’da kendisine en hayli ilham veren oyuncuların Michael Essien ve Stephen Appiah olduğunu söyleyen Tetteh, “Hedefim evvela Yeni Malatyaspor ile büyük muvaffakiyetler elde etmek, daha sonrasında ileriye bakmak. Yakın vakitte Gana Ulusal Takımı’na çağrıldım. İnanılmaz bir his. Heyecanla bekliyordum umarım bu fırsatı hoş değerlendirebilirim” diye konuştu.

KAYNAK: İHA