Beşiktaş Lideri Çebi’den taraftara: Ali Koç’un gazına mı geliyorsun, yürü git

PeLe

New member
Beşiktaş Lideri Çebi’den taraftara: Ali Koç’un gazına mı geliyorsun, yürü git Spor Toto Muhteşem Lig’in 36. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe Vodafone Park Stadı’nda karşı karşıya geldi. Derbi için stada giden Lider Ahmet Işık Çebi’nin, bir Beşiktaş taraftarı ile yaşadığı diyalog gündem oldu.

Beşiktaş taraftarı otomobilinde bulunan Ahmet Parıltı Çebi’ye “Trabzon’a hayli taviz veriyorsunuz” dedi. Çebi ise bu duruma sonlanarak “Ali Koç’un gazına mı geliyorsun. Yürü git” diye yanıt verdi. Çebi, bu yanıtının akabinde camını kapatarak arabası ile yoluna devam etti. Taraftar ise Çebi’ye “Ali Koç kim liderim, Ali Koç kim! bu biçimde mi olduk artık ha! Ali Koç’cu mu olduk!” diyerek reaksiyon gösterdi.

Görüntüleri toplumsal medya hesabından yayınlayan Barış Bazna isimli kişi şu argümanlarda bulundu: “Trabzon’a fazlaca taviz verdiniz dediğim için Beşiktaş’ın lideri @AhmetNCebi tarafınca Ali Koç’un gazına gelmiş deplasmana gelen trol olarak adlandırıldım. Tek kabahatim formamdaki armayı camına yapıştırıp Beşiktaş’a sahip çıkın demek. İstifa edin.”

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Türk futbolunda zayıf olan rekabet ortamının büsbütün ortadan kalkmasına niçiniyet verildiğini savunan Ali Koç, “her insanın bilip de kimsenin tabir edemediği, temel tehlike son senelerda TFF ve Türk futbolunun Trabzonspor’un hakimiyetine geçirilme ve bir nevi Trabzonsporlulaştırma uğraşlarıyla karşı karşıya olduğumuz gerçeğidir. İnşallah Fenerbahçe bu çabayı şu ana kadar olduğu üzere bundan daha sonra yalnız vermek durumunda kalmaz. Öbür grupları tutan devlet yetkililerimiz var lakin onların devletin sorumluluğuna ve yüküne yakışan, olması gerektiğini üzere tarafsız duruşları Trabzonspor olduğu vakit sergilenmiyor. Hangi ekibi tutan bir bakanı, milletvekilini bu biçimde gördünüz.

Bu davranışlarınızla bu sorumsuzca davranışlarınızla ve çorbada tuzu olan herkese söylüyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin FETÖ ile can siperane gayretine gölge düşürmüyor musunuz? 2 dakikalık zevk için yazıklar olsun. Güya Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarları milyonlarca yok üzere davranıyorsunuz. Buna dur diyecek kimse yok mu Türkiye’de?” değerlendirmesini yapmıştı. (HABER MERKEZİ)