Bloomberg’den dikkat çeken ‘Elon Musk’ iddiası!

Undertaker

New member
Sosyal ağın yeni sahibinin, işten çıkarılacak işçiye Cuma günü bilgi vereceği de tez ediliyor.

Bloomberg ayrıyeten Elon Musk’ın şirketteki “uzaktan çalışma” siyasetini bitirmeyi hedeflediğini, çalışanların artık kimi istisnalar dışında ofise gelmelerinin isteneceğini yazdı.

Musk’ın Twitter’da önemli işten çıkarmalar yapacağı haberi birinci vakit içinderda New York Times gazetesinde yer almıştı. Musk ise tweet’inde bu haberi yalanlamıştı.

Twitter’ın yeni sahibi, New York Times’ın haberini yalanladıktan daha sonra yaptığı bir paylaşımla da dikkatleri üstüne çekmişti.

Gazetenin “Musk bir tweet’inde palavra haber yayımlamakla tanınan bir gazetenin linkini paylaştı” biçimindeki başlığının ekran manzarasını, “Hayır, ben New York Times’ın bir linkini paylaşmadım” yazarak tweet’ledi.

Söz konusu işten çıkarma argümanlarıyla ilgili Reuters’ın yorum talebine Twitter’dan cevap verilmedi.

“İNSANLIĞA YARDIM İÇŞİN SATIN ALDIM”

Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın alma süreçleri Ekim ayı sonunda tamamlandı.

Platformdan bir paylaşım yapan Musk, Twitter’ı “daha fazla para kazanmak için değil insanlığa yardım için” satın aldığını yazdı, düzmece hesapları temizlemek ve Twitter’ı özgür konuşma platformu haline getirmek istediğini söylemiş oldu.

Devir süreçlerinin tamamlandığı tarafındaki haberlerdilk evvel ise Musk’ın şirketin borçlarını ödemek için çalışanların yüzde 75’ini işten çıkaracağı tarafında argümanlar ortaya atılmıştı.