Cicaldau’dan ’10 numara’ açıklaması!

PeLe

New member
Cicaldau’dan ’10 numara’ açıklaması! Rumen basınından Playsport’a açıklamalarda bulunan Cicaldau, Galatasaray’da hayallerini yaşadığını söylerken, “Galatasaray taraftarlarını evvelde biliyordum ve görüntülerini gelmedilk evvel izlemiştim. Fakat burada yaşadıklarım hayallerimin de ötesinde. Buradaki tutkuyu öteki bir yerde bulmak hayli güç. Galatasaray’da hayalimi yaşıyorum zira her şey şahane; taraftarlar, idmanlar, tesisler, soyunma odasındaki atmosfer, yemek ve yaşadığım yer. Taraftarlar, Galatasaray’a dair her şeyi epeyce seviyor. Şayet grup oyuncuysan çabucak seviliyorsun. Beşerler beni sokakta görüp fotoğraf çektirmek istiyor. Maske taksam bile beni tanıyorlar.” sözlerini kullandı.

“Taraftarlar, Galatasaray’a dair her şeyi epeyce seviyor”

Galatasaray taraftarının kendisine gösterdiği sevgiden minnettar olduğunu lisana getiren Rumen oyuncu, “Taraftarlar, Galatasaray’a dair her şeyi fazlaca seviyor. Şayet ekip oyuncuysan çabucak seviliyorsun. Beşerler beni sokakta görüp fotoğraf çektirmek istiyor. Maske taksam bile beni tanıyorlar. Taraftarlar beni Cicaldau olarak çağırıyor lakin ismimi yanlışsız söylem etmeleri fazlaca güç. Grup arkadaşlarım ise bana Alex olarak sesleniyor” biçiminde konuştu.

“Morutan’ın gelişi ikimize de yaradı”

Ekip arkadaşları tarafınca epey sıcak bir biçimde karşılandığını söyleyen Cicaldau, hemşehrisi Olimpiu Morutan’ın Galatasaray’a gelişine sevindiğini lisana getirdi:

“Galatasaray’da deneyimli oyuncuların bana karşı sıcaklığı beni epey etkiledi. Arda Turan, Muslera, Feghouli ve Babel üzere daima hayran olduğum oyuncular bunlar. Onlardan daima bir şey öğrenmeye çalışıyorum.”

“Morutan’ın gelmesi ikimize de yaradı. Birbirimizi genç yaşlarımızdan beri tanıyoruz. Natürel ki şu an daha yakınız. Yakın yerlerde oturuyoruz ve sık sık birlikte yemeğe gidiyoruz. Avrupa Ligi’nde Marsilya’ya karşı oynadığımız maç durunca, yanına gidip ikimizin de daha evvel hiç yaşamadığı şeyler yaşadığımızı söylemiş oldum. Tribünlerde epey fazla Türk taraftar vardı.”

“33 numarayı ben istedim”

Galatasaray’da 10 numaralı formayı reddettiği haberlerini yalanlayan Cicaldau, “Romanya’da bu tıp haberler çıktı. bu biçimde bir şey yok. 33 numarayı ben istedim. Beni tanıyanlar fazlaca çalışkan biri olduğumu ve bu tıp mevzulara başımı takmadığımı bilir. Alanda her şeyimi veriyorum” dedi.