Daha fazla üretilmeyecek! Apple, iPhone 14 serisinde umduğunu bulamadı

Undertaker

New member
ABD’li teknoloji devi Apple, yeni iPhone serisinde talebin epeyce fazla olacağını öngörüyordu. O denli ki telefon piyasaya sürülmeden Apple tedarikçi firmalara 90 milyon iPhone 14 üretilmesi talimatını vermişti.

Ancak son gelen haberlere Apple, iPhone 14’lerde umduğunu bulamadı. Şirketi yeni telefonlarına gelen talebi kâfi görmemesi üzerine üretim artırma planından vazgeçti.

Üretim artırma planı yalnızca iPhone 14 serisi için değil, beraberinde Apple’ın öbür modellere göre daha hesaplı akıllı saat modeli SE’de dahil olmak üzere bundan evvelki jenerasyon akıllı saatleri de kapsıyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple birinci plandaki 90 milyon adet üretim amacına geri dönmüş durumda. Beklenen talep gelmeyince 2022’nin ikinci yarısındaki 6 milyon adetlik artış da rafa kalkmış oldu.

Apple’ın talepleri beklendiği düzeye gelmese de iPhone 14’lerin Pro modellerinde talep evvelki serilere göre daha fazlaydı.

Ayrıyeten Apple Çin’deki üretimini de azaltıyor. Şirket iPhone 14’leri artık sıklıkla Hindistan’da üretecek.