Doğu Demirkol’dan Cem Yılmaz açıklaması: Espri tapulu malım değil

Morgoth

New member
Cem Yılmaz’ın Netflix’te yayınlanan “Cem Yılmaz: Diamond Seçkine Platinum Plus” gösterisinde yer verdiği “Allah diyen aslan” esprisine göndermede bulunan Doğu Demirkol, espriyle ilgili konuştu. Demirkol, “Bu espriyi herkes yapabilir, benim tapulu malım değil” dedi.

Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre, Doğu Demirkol, Cem Yılmaz’ın Netflix’te yayınlanan gösterisinde yer verdiği “Allah diyen aslan” esprisinin akabinde yaptığı “Eskilerden bir latife…” paylaşımıyla ilgili sorulara, “Ben kendimi aklamak için paylaştım. Bu espriyi herkes yapabilir. Benim tapulu malım değil lakin Cem abi gösterisinde yapınca, beni izlemeye gelenler de ‘Cem Yılmaz’dan mı esinlendi demesin diye paylaştım” diyerek karşılık verdi.

Demirkol, kelamlarına “Ben Cem ağabeyden almadım espriyi, o benden aldı üzere bir algı için de paylaşmadım. Mevzuyu farklı işledik esasen. Ben Cem abiyi severim, o bizim değerimiz” tabirlerini kullanarak devam etti. Muhabirlerin “Komedyenler birbirinden esinleniyor mu” sorusuna ise Demirkol “İzliyoruz birbirimizi, gördüklerimiz üzerinden öbür örneklerle tıpkı şeylere değindiğimiz oluyor” karşılığını verdi.

NE OLMUŞTU?

Cem Yılmaz, 31 Ocak’ta Netflix’te yayınlanan gösterisinde “İnsanlar mucizeyi öbür şeylerde arıyor. Toplumsal medyada ‘Allah diyen aslan’ görüntüsü paylaşıyorlar. ‘Allah’ diyormuş” tabirlerini kullanmıştı. Demirkol, esprinin Cem Yılmaz tarafınca kullanılması üzerine toplumsal medya hesabından 2 sene evvel Harbiye’de yaptığı gösterisinden bir kısım paylaşmış ve paylaşımına, “Eskilerden bir latife…” notunu düşmüştü.