Erol Bulut: Yabancı sayısı hür olmalı

PeLe

New member
Erol Bulut: Yabancı sayısı hür olmalı Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, yabancı kuralının yanlış olduğunu söz ederek, A Ulusal Futbol Kadrosu’nun performansının kendisini şok ettiğini vurguladı.

Kısa mühlet evvel eski başkan Mehmet Büyükekşi’den bakılırsavi devralan Cevdet Akınal ve Gaziantep Futbol Kulübünün yeni Teknik Yöneticisi Erol Bulut, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi.

görüşmede açıklamalarda bulunan Erol Bulut, gayesi olan bir kadroya geldiğini tabir ederek, “Yeni bir müddetç başladı. Bugün burada olmaktan memnunum. Kulübün gayelerini biliyorum. Amacımız üst sıralarda yer alabilmek. En uygununu yapmaya çalışacağız. Bu futbolcu, idare ve medyamızla birlikte olması gerekiyor. Ben değil, biz olarak yola çıkıp sonuna kadar götüreceğiz. Sonuçta büyük bir kulüpten ayrıldığınızda amacı olan bir kulübe gitmek istedim. 2 sene evvel bir daha Gaziantep FK ile görüşmüştüm. Son 2 yıldır Gaziantep FK birinci 10 içerisinde yer alan bir ekiptir. Şu an hem Avrupa aynı zamanda Türkiye’de transfer ile ilgili hareket yok. Kadroya bakacağız tahlil ediyoruz. Eksiklerimizi idaremize sunacağız. Hakikat bireyleri yan yana getirip oynatmak istiyoruz” biçiminde konuştu.

“YABANCI SAYISI ÖZGÜR OLMALI”

Yabancı sınırlamasının yanlış olduğunu söyleyen Bulut, “Yabancı sayısı özgür olmalıdır. Kısıtlama ile alt yapıdan düzgün oyuncu çıkmaz. 14 yabancı özgürken daha epeyce yurt dışına oyuncu gönderdik. Bu kulüpte hak eden oynayacak” açıklamasını yaptı.

“MİLLİ GRUBUN PERFORMANSI BENİ ŞOK ETTİ”

Ulusal kadronun performansına da değinen Bulut, “Milli kadronun Avrupa Şampiyonası’ndaki performansına ben de şoktayım. 9 maçta 7 galibiyet alan bir kadronun puan almadan elenmesi beni şaşırttı. Oyuncular Türkiye’ye dönelim havası veriyordu” sözlerini kullandı.

“GÖREVE GELDİKTEN 2 GÜN daha sonra EROL HOCAYLA ANLAŞTIK”

bakılırsave geldikten yalnızca 2 gün daha sonra Erol hocayla anlaştıklarını tabir eden Kulüp Lideri Cevdet Akınal ise “Bu bir tanışma toplantısıdır. Birinci işimiz aklımızda Erol hoca vardı konuştuk. Bir hafta süre istedi. Biz de yok seni göndermeyiz dedik sonraki gün anlaştık. 2 günde teknik yöneticimizle anlaştık” değerlendirmesini yaptı.