Fatih Karagümrük konutunda kazandı

PeLe

New member
Fatih Karagümrük konutunda kazandı Muhteşem Lig’in 21’inci haftasında VavaCars Fatih Karagümrük, alanında Çaykur Rizespor’u 2-0 mağlup etti.

31’inci dakikada Mesken sahibi Fatih Karagümrük öne geçti. Salih Dursun’un sağ kanattan ceza alanına yaptığı ortada art direkte topla buluşan Pesic’in topu göğsüyle denetim ettikten daha sonra yaptığı vuruşta meşin yuvarlak ağlara gitti: 1-0.

40’ıncı dakikada gelişen Çaykur Rizespor atağında Boyd’un topu denetim ettikten daha sonra sol ayağıyla yaptığı vuruşta meşin yuvarlak kaleci Viviano’da kaldı.

52’nci dakikada Boyd’un ortasında Salih Dursun’un başla yaptığı aykırı vuruşta meşin yuvarlak az farkla yandan dışarı gitti.

73’üncü dakikada ani gelişen Karagümrük atağında Salih Dursun’un orta pasıyla savunma ardına hareketlenen Pesic, müsait durumda geriden gelen Bistrovic’i gördü. Bu oyuncunun ceza alanı içerisine girer girmez kaleciyle karşı karşıya yaptığı vuruşta Gökhan Akkan gole müsaade vermedi.

75’inci dakikada Karagümrük farkı ikiye çıkardı. Bistrovic’in sol kanattan yaptığı ortayı penaltı noktası üzerinde denetim eden Pesic, pasını Salih Dursun’a çıkardı. Bu oyuncunun altıpas üzerinden yaptığı plase vuruşta meşin yuvarlak ağlara gitti: 2-0.

Müsabakada öbür gol olmayınca Fatih Karagümrük alandan 2-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla Fatih Karagümrük puanını 30’a yükseltirken, Çaykur Rizespor ise 18 puanda kaldı. (İSTANBUL/DHA)