Fişi çektirmeyen adam gerçekleri haykıracak!

ahmetbeyler

New member
Fişi çektirmeyen adam gerçekleri haykıracak!
Lig bitiminin ardından geçen hafta Kocaeli TV’de iki seçkin konukla özel bir programa imza atmıştık. Programın sonunda duyurduğum gibi bu hafta, daha doğrusu bu akşam yine önemli bir konuğumuz olacak. İKİNCİ KURUCU BAŞKAN Kocaelispor tarihinin en önemli kırılma anı 6 Ağustos 2011 tarihinde yapılan feshi kongresinde son anda takım arkadaşlarıyla liste çıkartıp şanlı kulübün kapanmasına izin vermeyen, bir anlamda bitkisel hayattaki hastanın fişini çektirmeyen Orhan Görsen ile birlikte olacağız. Ben Orhan Ağabey için, Kocaelispor’un ikinci kurucu Başkanı diyorum. Zira bu kulübün ilk kuruluş tarihi 24 Nisan 1966 ise, ikinci kuruluş tarihi de 6 Ağustos 2011’dir. İlk kurucu Başkanı merhum İsmail Kolaylı, ikinci kurucu Allah uzun ömürler versin Başkanı Orhan Görsen’dir. ONLARA BORÇLUYUZBitkisel hayatta fişi çekilmeyen hasta bugün sağlıklı şekilde hayatını sürdürüyorsa, Kocaelispor küllerinden yeniden doğmuş, bugün Süper Lig’in eşiğine kadar gelmişse bunu en çok en zorlu dönemde taşın altına ellerini koyanlara borçluyuz. O süreçte liderliği yapan isim Orhan Görsen ve ona destek olanlara bu vesileyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Bu akşamki yayında o günleri detaylı olarak konuşacağız, Başkan Görsen yaşanan zorlukları aktaracak, kimlerin yanında olup, kimlerin kulübün kapanması için çabaladığını anlatacak. BU KEZ İKİ FORMAO dönemde olup biteni doğru bir şekilde tarihe not düşmek ve gerekli dersi çıkartıp bir daha yaşamamak için sürecin birinci derecede muhatabından, olayları bire bir yaşayan kahramanından tüm gerçekleri öğreneceğiz. Kocaelispor sevdalılarını bu tarihi yayın için saat 20.00’de Kocaeli TV karşısına davet ediyorum. O süreçte yaşananlara dair merak ettiklerinizi Orhan Görsen’e sorabilir, tüm dileklerinizi kendisine iletebilirsiniz. Bu akşamki yayında en güzel soruyu soran ve en iyi yorum yapan birer kişi Orhan Görsen’in imzaladığı Kocaelispor forması kazanacak. İyi seyirler. Gidecek diye korkuyordum! Kocaelispor taraftarının iç transferle ilgili en çok merak ettiği Benhur Keser’in takımdaki geleceğiydi. Son dakika transferinin şampiyonluğa katkısı beklenenin çok üzerindeydi. Taraftarın büyük bölümü kalmasını istiyordu. Teknik ekibin görüşü de bu yöndeydi. Bandırmaspor’dan 1 yıl kiralanmış ama satın alma opsiyonu 400 bin TL karşılığında alınmıştı. Rakamı yatırıp bonservisini almak kolaydı ama önemli olan futbolcuyla anlaşabilmekti. ERHAN ALTIN İLE TEMAS KURDUMDoğrusu özellikle memleketinin takımı Süper Lig ekibi Kayserispor’un ısrarlı şekilde istediğini öğrendiğimde birlikteliğin devam edeceğine olan inancım azaldı. Açıkçası gidecek diye korkuyordum. Kocaelispor yönetimi lig bitimi Benhur’dan istediği rakamla ilgili bir görüşme yapmıştı. Yönetimde bu rakam değerlendirildi. Ancak daha sonra hiç ses çıkmadı. Olumsuzluk mu var acaba diye düşünmeye başlamıştım. Transfer komitesinden bilgi almak mümkün olmayınca aklıma Benhur’u Kocaelispor’a getiren sevgili Erhan Altın geldi. Altın’ı arayıp tarafların 11 Haziran Cuma günü bir araya geleceğini öğrendim. RESMİ SİTEDEN 10 DAKİKA ÖNCEGörüşmeye davet etmek aslında anlaşılacağının habercisiydi. Olumsuz bir durum olsa çağırılmazdı. Benhur tatildeydi, görüşmeye menajeri geldi. Erhan Hoca’dan görüşmenin sonucuyla ilgili bilgi vermesini de rica etmiştim. Cumartesi akşam saat 19.30’da telefonum çaldı, baktım Erhan Hoca, “Hayırlı olsun, Benhur ile anlaşıldı” dedi. Bu arada İrfan ile de yeniden anlaşma yapıldığı bilgisini farklı bir kaynaktan aldım. Hemen gazetemizin internet sitesinden duyurduk, kendi sosyal medya hesaplarından da paylaştım. 10 dakika sonra kulüpten resmi açıklama yapıldı. TARAFTAR VE TEKNİK EKİP MEMNUNYani Benhur ve İrfan’ın yuvada kaldıkları haberini kamuoyu, taraftarımız bizden öğrendi. Bunun için Erhan Hocama ve ismini aktarmayacağım diğer kaynağıma teşekkür ediyorum. En başta altını çizdiğim gibi geçen sezon attığı ve attırdığı gollerle hedefe ulaşılmasında büyük payı olan, taraftarın kalıp kalmayacağını en çok merak ettiği, kalmasını çok istediği isimdi Benhur. Müjdeli haberi vermek bize nasip oldu. Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Taraftar memnun, teknik ekip memnun. Her iki futbolcunun da yeni sezondaki katkılarının geçen yıldan aşağıya olmayacağını düşünüyorum. Yine 6-1, yine şampiyonluk!En sevdiğim, çok doğru bulduğum atasözlerinden biridir, “Bir musibet, bin nasihatten iyidir” 2007-08 Bank Asya 1.Lig’deki şampiyonluğumuzu hatırlayın. 5’nci haftada Erciyes deplasmanında 6-1 kaybetmiş ama mutlu sona ulaşmıştık. Aynısı geride bıraktığımız sezon da oldu. İkinci hafta gittiğimiz Manisa FK deplasmanından aynı skorlu ağır yenilgiyle döndük ama Play-Off’tan hedefe ulaştık. Bu iki farklı yenilginin o sezonki şampiyonluklarımızda büyük faydası olduğu düşüncesindeyim. Gereken dersi almışız ki yaşadığımız o musibet sonrasında toparlayıp mutlu sonu yakalamışız.

ozgurkocaeli.com.tr Adresinden Alıntıdır.