Hadise’den ‘şantaj ve tehdit’ yansısı: Susmayın, ben de asla susmayacağım

Morgoth

New member
Müzikçi Hadise, toplumsal medya hesabından kendisini amaç alan yorumlara ve hakkında çıkan haberlere reaksiyon gösterdi. Hakkında temelsiz birfazlaca haberin yapıldığını belirten müzikçi, bir kümenin kendisini taciz ettiğini ve bir buçuk yıldır kendisine şantaj yapıldığını söylemiş oldu.

Paylaşımına, “Bu mesajım tehdit ve taciz edilen tüm bayanlara; susmayın. Ben de susmuyorum ve asla susmayacağım” diyerek başlayan sanatçı, kendisine yöneltilen sözler hakkında konuştu. “Müzikle memnun olan, işime aşık olan ve aileme bakan bir beşerim. Ben hayatı, ömrümü ve sevenlerimi epey seviyorum. Siz istediğiniz sürece ben sahnelerde olacağım, müziklerimi söylemeye devam edeceğim. Mesleğim boyunca kimselerle polemiğe girmedim. Bana Roberto Carlos bacaklı diyenler oldu, obez diyenler oldu ve daha neler söylendi fakat ben daima sustum. Asla polemiğe girmedim” diyerek sessiz kalmayı tercih ettiğini paylaşan Hadise, açıklamasına Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı ve RTÜK’ü de etiketledi.

Hadise’nin paylaşımında kullandığı sözler şu biçimde:

“Bu mesajım tehdit ve taciz edilen tüm bayanlara; SUSMAYIN. BEN DE SUSMUYORUM VE ASLA SUSMAYACAĞIM.

normal olarak Hadise olmanın, ünlü olmanın bir bedeli olacak. Ünlü isimler olarak göz önündeyiz bizi seven de olacak sevmeyen de. Beni biliyorsunuz, genelde konuşmam. Adalete daima güvenirim. LAKİN bu sefer söyleyeceklerim var!

Müzikle keyifli olan, işime aşık olan ve aileme bakan bir beşerim. Ben hayatı, ömrümü ve sevenlerimi fazlaca seviyorum. Siz istediğiniz sürece ben sahnelerde olacağım, müziklerimi söylemeye devam edeceğim.

Kariyerim boyunca kimselerle polemiğe girmedim. Bana Roberto Carlos bacaklı diyenler oldu, obez diyenler oldu ve daha neler söylendi fakat ben daima sustum. Asla polemiğe girmedim.

Ben her şeydilk evvel bir BAYANIM, bir beşerim. Ben bir buçuk yıldır bir küme tarafınca taciz ediliyorum, tehdit ediliyorum. Bu insanlara nazaran kaç kez gebe kaldım, kaç kez kürtaj yaptırdım. Geçtiğimiz günlerde göz tabibinden çıkarken bana TEKRAR kürtaj yaptırmıştır dedi bu küme. Bu insanlara nazaran metres oldum, bu insanlara bakılırsa bel altı ne geliyorsa aklınıza birçoklarına maruz kaldım. Bu beşerler tarafınca bana tam bir buçuk yıldır şantaj yapılıyor.

İnsan diyorum fakat insanlığa sığacak bir şey değil bu yaptıkları. Ben onlara ilişkin bir materyal değilim, ben bir beşerim.

Özel hayatıma resmen tecavüz ediyor bu beşerler. Şantaj, tehdit… Ben Hadise’yim diye rahatlıkla bunu yapabileceklerini mi düşünüyorlar? Ben artık buradan tüm bayanlara, adalet bakanımıza, adalet sistemimize sesleniyorum. Bu yapılan şantaj, tehdit resmen özel hayatıma TECAVÜZ! hiç bir bayan ünlü ya da ünsüz bu türlü tehdit edilemez, hiç kimseye bu biçimde bir şantaj yapılamaz. Bu tecavüzün durması için savaşacağım! Yalnızca kendim için değil, benim üzere birebir şeyleri yaşayan, yaşayacak olan bayanlar ve bayan meslektaşlarım için savaşacağım.

Siz kimsiniz? Allah mısınız? Bu dünyada kimseye verecek hesabım yok! Buradan Türk adaletine sesleniyorum ve güveniyorum.

Bu her insan hakkında bel altı konuşma hakkını kendinde bakılırsan programların katiyen denetim altına alınması gerekiyor, magazin söylemiş olduğiniz şey insanları tehdit etmek değildir.

Saygılarımla,
Hadise”