Hamit Altıntop: Bu grup 6 ayda inanılmaz geriye gitmiş!

PeLe

New member
Hamit Altıntop: Bu grup 6 ayda inanılmaz geriye gitmiş! A Ulusal Futbol Kadrosu’nun, Norveç ile oynadığı karşılaşmada ortaya koyduğu performansı kıymetlendiren TFF Ulusal Ekiplerden Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Hamit Altıntop, “Biz her maçı kazanmak istiyoruz lakin gerçeklerden bahsediyoruz. Bu kadro 6 ay inanılmaz kan kaybetmiş, geriye gitmiş. Bunları maçın ortasında kısım bölüm tekrar gördük. Grup halinde hareket etmede meşakkatler çektik” dedi.

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi yedinci maçında dün akşam alanında Norveç 1-1 birliktee kalan A Ulusal Milli Futbol Grubu, 11 Ekim’de deplasmanda karşı karşıya geleceği Letonya çabası öncesi bu ülkeye gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na geldi. Ekip otobüsüyle havalimanının genel havacılık kısmından terminale giriş yapan ulusallar, pasaport denetiminin akabinde kendilerini bekleyen özel uçağa geçti.

“Bu ekip 6 ay inanılmaz kan kaybetmiş, geriye gitmiş”

Uçuş öncesi basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan TFF Ulusal Ekiplerden Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Hamit Altıntop, ulusal futbolcuların performansına ait, “Genel bir kıymetlendirme yapmak istiyorum. Birinci maçımıza çıktık yeni bir hocamızla. Yeni oyuncular dahil oldu. Ben bu 5-6 günlük müddette genel manada mutluyum. Zira çalışma ortamı, konsantrasyon ve irtibat epeyce düzgündü. 1-1 bizi mutlu etmiyor. Biz her maçı kazanmak istiyoruz lakin gerçeklerden bahsediyoruz. Bu kadro 6 ay inanılmaz kan kaybetmiş, geriye gitmiş. Bunları maçın ortasında kısım bölüm tekrar gördük. Kadro halinde hareket etmede meşakkatler çektik. Burada kimi arkadaşlarımız performanslarının altında kaldı. Burada deneyimli oyunculardan beklentilerimiz daha büyük. Daha fazla sorumluluk alıp daha verimli olmaları gerekir. Lakin tekrar söylüyorum, genel manada 5-6 günlük çalışmamızdan mutluyum. Ancak oynadığımız oyunun da kâfi olmadığını kabul ediyoruz. Letonya’da üstüne koyarak daha tesirli, daha verimli ve kadro halinde daha uygun bir duruşla güzel bir sonuç alacağımıza inanıyoruz” halinde konuştu.

“Letonya’da kazanmak, bahtımızı korumak istiyoruz”

2022 Dünya Kupası için ulusal grubun talihinin devam ettiğini kaydeden Altıntop, “Şansımız devam ediyor ve bu talihimizi kıymetlendirmek istiyoruz. Kısa vadeli maksattan bahsetmiştim. Kısa vadeli amaç, dünya şampiyonasına katılmak. Bu yolda birinci imtihanımızda maalesef yalnızca birliktee oynayabildik fakat Letonya’da kazanmak istiyoruz. Bahtımızı korumak istiyoruz ve buradaki oyunu daha ileri taşımak istiyoruz” sözlerini kullandı.

A Ulusal Futbol Kadrosu, ondan sonrasında kendilerini taşıyan özel uçakla saat 15.00’te Letonya’nın başşehri Riga’ya hareket etti.