İmza merasiminde Stefan Kuntz’un Sergen Yalçın şaşkınlığı!

PeLe

New member
İmza merasiminde Stefan Kuntz’un Sergen Yalçın şaşkınlığı! A Ulusal Kadro’nun yeni teknik yöneticisi Stefan Kuntz için imza merasimi düzenleniyor. Merasimde Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir, Ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop yer alıyor.

Hamit Altıntop: Güç bir nazaranv lakin zoru seviyoruz

Ampute Ulusal Futbol Ekibimizin başarısı inşallah bize de nasip olur. Şenol Güneş hocamıza ve Selim Soydan’a fazlaca teşekkür ederim. Eski bir ulusal futbolcu olarak bu biçimde bir kararda yer almaktan, bulunmaktan gurur duyuyorum. Çok teşekkür etmek istiyorum bana bu sorumluluğu verdikleri için. Hamit Altıntop olarak bu sorumluluğu keyfe çevireceğimden eminim. Sıkıntı bir nazaranv ancak zoru seviyoruz. Liderimiz ve idareyle birlikte yeni bir hoca sonucu aldık. Stefan Kuntz’a iyi olsun diyorum. En üst düzeyde oynama gayesiyle kendisini tanıtmak istiyoruz. Kendisi sorumluluğunun farkında. Ben kendisini en âlâ biçimde destekleyeceğime dair yemin ettim. Kendisi Almanya Ümit Ulusal Ekip’te 5 başarılı yıl geçirdi ve A Kadro’yu hak ettiğine inanıyorum. Almanya’da bu talihi bulamadı, ikinci vatanı bizde buldu. O da bu fırsatı en düzgün biçimde değerlendirecektir. Nihat Özdemir liderime, idare heyetindeki ağabeylerime epeyce teşekkür ediyorum. Umarım en kısa müddette hoş futbolla hoş sonuçlarla buluşmak dileğiyle…

Nihat Özdemir: Almanya için kayıp, bizim için yarar olacaktır

Bugün Türk futbolu için yeni bir periyoda başlıyoruz. Öncelikle Şenol Güneş hocamıza bugüne kadar olan katkıları için teşekkür etmek istiyorum. Sayın Güneş, dünya çapında, fazlaca pahalı ve ulusal ekibimize unutamayacağımız hizmetlerde bulundu. Kan değişiklikleri futbolun her yerinde var. Hocamızla görüşmeler yaptık ve karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. daha sonrasında Kuntz’da karar kıldık. Kuntz, son 5 yılda Avrupa Şampiyonası finali oynadı ve 2 sefer kazandı. Ümit Ulusal Kadro’nun en başarılı teknik yöneticisi olarak bize geldi. İnşallah Almanya için kayıp, bizim için yarar olacaktır. Yeni hocamızla birinci imtihanımızı ekim ayında vereceğiz. Başaracaksak daima bir arada başaracağız. A Ulusal Ekibimiz hepimizin vazgeçilmez tutkusudur. 20 yıl daha sonra Dünya Kupası’na katılmak istiyoruz ve bunu başaracağız. Hiç istek etmiyoruz lakin katılamazsak, dersimizi alacağız. 2024 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacağız. Ne sonuç alırsak alalım, hocamızı ya da oyuncularımızı gaye almayalım. Kuntz’u yıpratmayalım. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrak, bir bedelli hocadan öbür pahalı hocaya geçmiştir. Biz kendisine inanıyoruz, güveniyoruz ve uzun yıllar da birlikte çalışmak istiyoruz. Kuntz’un en büyük yardımcısı yeni süreçte Hamit Altıntop olacaktır. Hem Almanya tıpkı vakitte Türkiye’yi en yeterli bilen kişi olarak hocamıza dayanak olacaktır.

Stefan Kuntz: “Bu misyona geldiğim için gururluyum”

Merhaba Türkiye. Hamit Altıntop, beni aradığında epey gururlandım. Ünlü ve başarılı Türk teknik erkeklerin akabinde bu vazifeye geldiğim için gururluyum. İşin büyük kısmının bundan daha sonra başladığını biliyorum. Tüm gücümüzle Norveç maçına hazırlanıp büsbütün futbola odaklanacağız. Teknik yönetici dışarıya yansıyan bir yüzdür. Düzgün çalışan bir takımı olmadan bu mümkün değil. Takımdan kastım her insanın bize dayanak olmasıdır. Sert müzakereler oldu ancak adil oldu her vakit. Tahminen de en değerlisi her birimiz karşılıklı olarak verdiğimiz kelamlara güvenmesini bildik. Beşiktaş’ta geçirdiğim bir yıl inanılmazdı. Eşim hala, “Eğer bir yanılgı yaptıysak Türkiye’den erken ayrılmak hayatımızda yaptığımız kusurlardan biri” diye anlatır.

“Sergen Yalçın’ı teknik yönetici olarak gördüğümde kahkahalar attım”

Sergen Yalçın’ı teknik yönetici olarak gördüğümde kahkahalar attım. Bu kadar başarılı olduğunu görür görmez gurur duydum, keyifli oldum. Fevkalade bir konukseverlikle karşılandık. Aileme Türkiye ile görüşmelerin güzel gittiğini söylemiş olduğimde çocuklarım ve karım, “Biz de gelmek istiyoruz” dedi. Bundan daha güzel bir iltifat edebileceğimi düşünmüyorum. İdare tarafınca gösterilen inanca fazlaca teşekkür ediyorum. Güç ve olumlu güç doluyum. Türk oyuncuların potansiyelini biliyorum. Yeni bir tertip ve yapı kazandıracağız. Burada oturup zaferlerden bahsetmek kayıplardan bahsetmekten daha keyiflidir.