Kocaelispor neden az gol attı?

ahmetbeyler

New member
Kocaelispor neden az gol attı?
ORTA SAHA GÜÇLENDİGazetemiz En Kocaeli’ye konuşan Koyun, takımdaki yeni transferlerin başarılı olduğunu belirtti. Özellikle Burak, Dilaver ve Yılmaz’la birlikte orta sahanın güçlendiğini, bunun gol yollarına da yansıyacağını söyledi. Eski teknik direktör Erhan Altın’ın gönderilmesi ve Mustafa Hocanın takıma gelmesinin en doğru adımları olduğunu belirten Engin Koyun’un açıklamaları şu şekilde: MEMNUN DEĞİLİM“Takımın bulunduğu yerden çok memnun değilim. Kocaelispor her zaman şampiyonluğa oynaması gereken bir kulüp. Bu kulübün şu anda Manisa’nın yerinde, birinci sırada olması lazımdı. Hedef her zaman liderliktir, liderlik olmalıdır. Kocaelispor da oraya yakışır. Ama takımımız da yeni yapılanma dönemine girdi. YILDIZLARDAN MAHRUM OYNADIKBazen çok iyi diye aldığınız adamlar tutmayabiliyor. Sezon başında alınan bazı arkadaşlarımız maalesef takıma ciddi katkı sağlayamamışlar. Bunların tamamına yakınını zaten gönderdik. Diğer arkadaşlarımız isimleri gibi başarılı olmuş olsalardı, Kocaelispor şu anda Manisa’nın yerinde değilse bile Manisa’ya çok yakın bir yerdeydi. Onu çok net görebiliyorum. Kocaelispor o yıldız diye aldığımız arkadaşlardan mahrum oynadı. EN DOĞRU ADIMIMIZBiz burada bir boşluk hissettik ve yönetim olarak hocayı gönderme kararı aldık. Eski hocayı gönderip Mustafa Hoca ile anlaşmak bizim en doğru adımımız oldu. Bununla birlikte 4 tane transfer yaptık. Aldığımız çocuklar da kendi liglerinde hep star çocuklar. Hepsinden memnunuz. BURAK VE TAHİR’E ÖVGÜLERBurak, bizim Sarıyer maçını almamızda en büyük katkıyı sağlayan arkadaşımızdır. Penaltıyı aldı, 1 gol attı, 1 asist yaptı. Tahir’i aldık. Tek başına Çorum maçını aldı. Topa doğru hamle yapması, topu çalması, rakibin üstüne baskı kurması… Bu ne demek? Ben bu kulübe geldim, gereğini yapıyorum demek. Zor maçlarda tek başına yıldızlaşıp maçı almak budur işte. Tahir bize bunu Çorum maçında yaptı. DİLAVER, BAHATTİNDilaver mesela, müthiş çalışıyor. Daha güçleniyor, çok istekli, çok arzulu. Bahattin çok yetersizdi. Şimdilerde hava yakalamış. Musa bizim çok önemli bir transferimiz. Defansta toparlayıcı oldu. İyi bir liderlik yapıyor. Özetle ikinci yarı itibarı ile iyiyiz. PAS YÜZDESİ DE EPEY YÜKSELDİKocaelispor neden az gol attı, diye soruyorlar. Golcünün gol atabilmesi için, orta saha oyuncusunun çok iyi olması lazım. Orta sahada bizim sıkıntılarımız vardı. Orta sahayla Burak’ın, Dilaver’in ve Yılmaz’ın gelmesi oradaki sıkıntıları şu an itibarı ile ortadan kaldırdı. Bundan sonra ben gol sayımızın yükseleceğini düşünüyorum. Orta sahamız güçlendi. Bakın biz daha önce 5 pas yapamıyorduk. Takım şu an bakıyorum, 17 pas yapabiliyor. 17 pas demek, karşı takımın dengesini bozmak demek. Pas yüzden yükselirse, daha çok atak, daha çok gol gelir. Bunlar hep birbirini tetikler.”

enkocaeli.com Adresinden Alıntıdır.