Kocaelispor’daki doğrular yanlışlar

ahmetbeyler

New member
Kocaelispor’daki doğrular yanlışlar
Kentin gündemi Kocaelispor… Hangi sohbetin içine girerseniz girin bir noktadan sonra söz Kocaelispor’a geliyor. Hepimizi heyecanlandıran iki sezon yaşadık. Ve gerçek profesyonel bir lig olarak tanımlayabileceğim ve dört büyükleri ilave etseniz rahatlıkla Süper Lig olabilecek bir TFF 1. Ligde oynayacağız. Ve Kocaelispor ile ilgili her konu önemli. Ben de kısa kısa gündemdeki konularla ilgili fikirlerimi söylemek isterim. VURAL YILDIZ İSTİFA ETMEKTE ÇOK HAKLIKocaelispor’un futbol şube sorumlusu Vural Yıldız istifa etti. Öyle derinlemesine düşünmeyin şubeyi emanet ettiğiniz adamın transfer komitesinde olmamasını kimse anlatamaz. Hadi onu geçtim transferlerden haberi bile olmamasını hiç kimse anlatamaz. Eğer Yıldız, bu işe uygun değilse neden o görev verildi? Yok, birilerinin o koltukta gözü var da Yıldız’ın ayağı kaydırılıyorsa peşinen söyleyeyim ayak oyununun girdiği yerde ekip ruhu kalmaz o da her camiayı başarısızlığa sürükler. ÜÇÜ DE HAK ETMİŞLERDİBenhur… Semih Karadeniz… İrfan… Bence bu yıl gelen şampiyonlukta büyük emek sahibi. Potansiyelleri açısından bakınca TFF 1. Lig’te de kadroyu zorlayabilirler. En azından kadro genişliği ve derinliği anlamında ciddi katkıları olur. Takımda kalmalarını çok pozitif buldum. STANCU ÇOK YAKIŞIRBen yazımı yazdığım saatlerde bir gelişme yoktu. Ancak hafta sonuna girerken küçük pürüzler kaldığı söyleniyordu. Umarım hafta içinde bu pürüzler halledilir ve Stancu formamızı giyer. Hagi’nin büyük umutlarla Türkiye’ye getirdiği Rumen yıldız. Mustafa Reşit Akçay’ın sevdiği santrfor tipinde… Defans arkasına koşu yapabilen ve bitirici vuruşları iyi bir futbolcu… Hızlı kanat oyuncuları ile birlikte çok iş yapar. Umarım olur. PAİXAO’YU İSTEMEMUlusal basında yer alan haberlere göre Altay ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Portekizli santrfora talip olanlardan biri de bizmişiz. Paixao büyük bir isim, Altay formasıyla ligde ilk yılında 29, ikinci yılında 22, son olarak geçen sezon ise 25 gol kaydetti. Play Off finalinde son dakikada attığı gol ile takımını Süper Lige taşıdı. Ama artık 36 yaşında… Üstelik ceza sahası içinde oynamayı seven son vuruşların adamı… Yani Mustafa Reşit Akçay’ın futboluna uygun bir golcü değil. Biz oyunu üçüncü bölgede çok az oynuyoruz. Paixao gibi bir oyuncu bizim ekibimizde topla çok çok az istediği noktalarda buluşabilir. Uzatmayalım, iyi golcü-ydü ama bize uygun değil; kendi adıma istemem- doğru bulmam. Aşı olmayanları anlayamıyorum Kocaeli Devlet Hastanesi’nde, aşı gruplarının genişlemesiyle birlikte aşı çalışmaları büyük bir hız kazandı. Bugüne kadar yapılan en yüksek aşı sayısına da ulaşıldı. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, “Günde ortalama 600-700 aşıdan, 3 bin aşıya kadar yükseldik. Daha da artırmak için çalışmalarımız devam ediyor” diyor. Çok güzel. İyilimiz genelinde de aşılamada büyük artış var. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, da “Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz” diyor. AŞILAMA ÇOĞALDI AMA YETERLİ DEĞİLTürkiye genelinde yapılan toplam aşı sayısı 33 milyon 340 bini aştı. Peki, yeterli mi? Hayır. Çünkü sırası geldiği halde aşı olmayan çok kişi var. Gerekçelerini anlamaya çalışıyorum ama kabullenmek mümkün değil. Eğer yeni teknoloji ile yapılan aşılara bir güvensizliğiniz varsa kadim tekniklerle üretilen aşılar da var. Ama hiç aşı olmamak ne demek! KESİNLİKLE YAPTIRIM OLMALIGörüyorum bir de yaptırım ihtimaline kızanlar da var. Bunu kişisel özgürlük olarak tanımlıyorlar. Toplumsal özgürlük ve hakların başladığı yerde kişisel özgürlük alanı biter. İşte bu nedenle toplum sağlığının önündeki ciddi bir engel olan aşı karşıtlığına karşı caydırıcı tedbirleri destekliyorum. Koca bir toplum sağlık ve ekonomi açısından büyük dert çekerken böyle kişisel özgürlük olmaz.

ozgurkocaeli.com.tr Adresinden Alıntıdır.