Mersin’den Almanya’ya gitti, ‘düşes’ oldu

Morgoth

New member
Mersinli Hande Macit, 12 yıl evvel eğitim için geldiği Hollanda’nın Rotterdam kentinde, katıldığı bir arkadaş cümbüşünde tanıştığı Macklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ile nikah masasına oturarak, Macklenburg Dükalığı’nda “düşes” unvanı aldı.

Londra Gazetesi’nin sorularını cevaplayan Hande Macit, Alexander ile 2019’da bir arkadaş cümbüşünde tanıştığını, Alexander’ın yanına gelerek sohbet başlatmış olduğunı ve sohbet daha sonrasında da Macit’in telefon numarasını aldığını aktardı.

Alexander’ın İrlanda’da yaşadığını lakin kardeşini ziyaret için orada bulunduğunu aktaran Macit, sohbetlerini ilerlettiklerini ve Alexander’ın Hollanda’ya ziyaretlerinin sıklığının arttığını söylemiş oldu.

YOĞURT ÜRETİCİLİĞİNDEN DÜŞESLİĞE…

Alexander’ın veliaht prens olduğunu tanışmalarından iki hafta daha sonra öğrendiğini anlatan Macit, “Alexander, korona sürecinde Rotterdam’a taşındı. Ben eğitime odaklanmıştım. daha sonra bir işe girdim, akabinde abim ile butik yoğurt üretimine başladık. daha sonra bize Alexander da ortak oldu. Hollanda’ya gelmek isteyen Türk şirketlerine danışmanlık hizmeti de veriyordum” diyerek alakalarının ilerleyişini özetledi.

Hande Macit’ten birinci görüşte etkilendiğini söyleyen Veliaht Prens ise, “Hande’yi nazaranne kadar birinci görüşte aşka inanmazdım. Hande benim için dünyanın en hoş kızı” sözlerini kullandı.