Messi: Ayrılık beni sarstı

PeLe

New member
Messi: Ayrılık beni sarstı Yaz transfer döneminde Barcelona’dan ayrılarak Fransız devi Paris Saint-Germain’e imza atan Arjantinli efsane Lionel Messi, son dönemde PSG’ye transfer olması niçiniyle birfazlaca futbolsever tarafınca eleştiriliyordu. Barcelona ile yaşanan ayrılık süreci ve PSG’de geçirdiği birinci dönemi France Football’a değerlendiren Messi, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Paris Saint-Germain formasıyla çıktığı birinci maçlarda beklentilerin altında kalan Arjantinli yıldız, biroldukca futbolseverin reaksiyonunu çekti.

Fransa’da yayın yapan France Football dergisine konuşan yıldız oyuncu, Barcelona’dan ayrılık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Başka bir kulüp bulmam gerektiğini gördüm”

Copa America’dan Barcelona’ya yeni döneme hazırlanmak için geri döndüğümde hedefim yeni mukavele imzalayıp çabucak antrenmanlara başlamaktı. Lakin Barcelona’ya döndüğümde, artık ekipte kalamayacağımı öğrendim ve öteki bir kulüp bulmam gerektiğini gördüm.

Barcelona, benim kadroda devam etmeyeceğimi belirten bir açıklama paylaştı ve o noktadan itibaren kendime nereye gideceğimi sormaya başladım. Mesleğime devam etmek için yeni bir kulüp bulmalıydım. Şanslıyım ki birfazlaca kulüp benimle temasa geçti.

“Ayrılık beni sarstı”

Barcelona’dan ayrılmak alışılmış ki zordu, beni sarstı. Mesleğimde büyük bir yenilikti bu. Aklımdan epey farklı şeyler geçti lakin ayrılmaktan öbür dermanım yoktu. Bunu kabul etmek zorundaydım.

Grupta hayli uygun oyunculara sahibiz ancak birbirimizi yeterli tanımalıyız. Büyük zaferler için bir grup olarak oynamalısınız. Bizden daha kolektif tecrübeye sahip kadrolarla karşılaştırdığımızda PSG’nin bir adım geride olduğunu söylememin sebebi bu.

“Adaptasyonumu kolaylaştıracaktı”

“Neymar, Di Maria ve Leandro Paredes’in burada olması da değerli bir faktördü. Yeni bir ülkede soyunma odasında tanıdığım arkadaşlarımın olacağı gerçeği adaptasyonumu kolaylaştıracaktı. Bu niyetim de gerçek çıktı, adaptasyonum epeyce süratliydi zira burada benim üzere İspanyolca konuşan hayli oyuncu var.”

“Onlar için de sürpriz oldu”

“Arjantin Ulusal Ekibi’nde da açıkçası transfer için benimle konuştular. Bana daima PSG’ye transfer olmamı söylüyorlardı lakin benim Barcelona’da kalmak istediğimi de biliyorlardı. Paris’e geleceğimi söylemiş olduğimde onlar için de sürpriz oldu. Hepsi memnundu, heyecanlıydık.”

“Pochettino da etkiliydi”

“Pochettino da epeyce açık sonucumda tesirliydi. Tıpkı ülkeden bir teknik admala çalışmak mutlaka yardımcı oluyor. Birebir lisanı konuşuyorsun, evvelinde birbirinizi tanıyorsunuz. İşlerin daha süratli ilerlemesini sağladı.”

“Suarez net bir 9 numara”

“Neymar ile bir arada oynadığımızda daha gençtim. Artık genç olan Mbappe. Mbappe ile Suarez fazlaca farklı oyuncular. Suarez net bir 9 numara, ceza alanında epeyce düzgün, fazlaca fazla gol atabiliyor. Kylian ise topu daha epey ayağında istiyor, hayli kuvvetli ve süratli bir oyuncu. Boşluk verdiğinde seni öldürüp hayli fazla gol atabilir. İkisi de olağanüstü oyuncular lakin farklı özellikleri var.”

“Ligue 1 daha fiziksel”

“Ligue 1’de La Liga’ya nazaran daha fizikî bir oyun var. Kadroyla daha kuvvetli ve maçlar daha çekişmeli, epeyce az boşluk var.”

5 maçta 1 gol

Fransa Ligue 1 grubu Paris Saint Germain’le dönem başında mukavele imzalayan yıldız futbolcu, şu ana kadar 5 resmi maçta baht buldu. Messi bu müsabakalarda rakip fileleri 1 kere havalandırma başarısı gösterdi.