Samsunspor Hüseyin Eroğlu ile çıkış yakaladı

PeLe

New member
Samsunspor Hüseyin Eroğlu ile çıkış yakaladı Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunpor, teknik yönetici Hüseyin Eroğlu’nun bakılırsave gelmesiyle çıkışa yakaladı.

Kırmız-beyazlı ekip, teknik yönetici Bayram Bektaş’ın ayrılmasının akabinde ligin 7. haftasında bakılırsave gelen teknik yönetici Hüseyin Eroğlu idaresinde 11 maçlık kritik periyotta beşer galibiyet ve birliktelikle 20 puan toplarken, 1 kere mağlup oldu.

Samsunspor, Eroğlu idaresinde maç başına 1,8 puan ortalaması yakaladı.

Ligin 6. haftasında 7. sırada yer alan kırmızı-beyazlı takım, Hüseyin Eroğlu’nun nazaranv yaptığı 11 haftada elde ettiği puanlarla averajla 3. sıraya kadar çıktı.

Eroğlu: “Engellere değil maksadımıza odaklandık”

Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada misyona geldiklerinde 3 kıymetli oyuncunun 2 aylık periyotta sakatlık yaşaması ve golcü oyuncu Douglas Tanque’nin 3 maçlık kart cezalısı bulunmasına karşın kadrosu yarışın ortasında tuttuklarını belirtti.

“Engellere değil amacımıza odaklandık”

Samsunspor’un maksadı doğrultusunda mazereti olamayacağına işaret eden Eroğlu, şu biçimde devam etti:

“Çok kuvvetli ve kritik bir devri maç başına 1,8 puanla geçerek avantajı yakaladık. Bu süreçte her vakit yanımızda duran Kulüp Liderimiz Yüksel Yıldırım, idare şuramız ve taraftarımıza teşekkür ediyorum. Gül bahçesi olan bir yolda yürümüyoruz. Ancak mahzurlara değil amacımıza odaklandık. Bu, tek maçla gerçekleşecek yahut sona erecek bir gaye değil, bilakis büsbütün bir müddetç idaresi. Samsunspor’un hiç bir mazereti olamaz. Dönem sonunda şampiyonluk kupası kesinlikle bu kente gelecek, kâfi ki süreci kenetlenerek yönetelim.”

Sakatlıklar niçiniyle kimi oyuncuların üzerine fazla yük bindiğini de kaydeden Eroğlu, “hiç bir futbolcumuzu kaybetme lüksümüz yok. Ahmet Sağat’ı ve gençleri kadroya adapte edip Laura’yı bir daha kadroya döndürdüğümüz üzere her oyuncumuzdan en yüksek randımanı, en gerekli vakitte elde etmek üzere bir planlama yapıyoruz. Geride kalan 11 maçlık lig serisinde özveriyle oynayan tüm futbolcularıma teşekkür ediyorum. Bu noktada alınan her puanın kıymetli olduğuna inanıyorum. Bir sefer puanla, iki kez gol averajıyla Play-Off’u son maçta kaybeden bir teknik yönetici olarak yalnızca puanın değil, golün dahi değerini yaşayarak gördüm.” değerlendirmesinde bulundu.

“Trabzonspor karşılaşması büyük kıymet taşıyor”

Ziraat Türkiye Kupası 5. cinsinde 21 Aralık Çarşamba günü Trabzonspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Eroğlu, “beraber oynadığımız her maç bizi bir adım daha ileriye taşıyor. Trabzonspor maçına da bu gözle bakıyorum. Bir yandan kupadaki yolumuza devam etmek, öbür yandan nefesimizi lig maratonuna göre ayarlamak durumundayız. Trabzonspor müsabakası, kentsel rekabetin yanı sıra zorluk derecesi yüksek maç oynama eksikliğimizin giderilmesi açısından da büyük ehemmiyet taşıyor.” tabirlerini kullandı.