Sınıftaki bitkiler, 26 Nisan Çarşamba günü Floransa’daki Saffi’de yapılan deneyin sonuçları

Undertaker

New member
Öğrenci sağlığına uygun iç mekan bitkileri. İtalya’da okullarda bazı bitki çeşitlerinin hava kalitesini iyileştirme etkinliği üzerine yapılan ilk deneyin sonuçları.

Ulusal Araştırma Konseyi (IBE—CNR) Biyoekonomi Enstitüsü Coldiretti Toscana tarafından, Floransa Saffi Enstitüsü ile işbirliği içinde, Bölge Okul Ofisi ile daha geniş bir işbirliğinin bir parçası olarak teşvik edilen araştırma, şimdiden geçen okul yılından başlayarak izin verdi 2021/2022, tarım şirketleri tarafından düzenlenen ve yalnızca bu yıl 20.000’den fazla öğrenciyi dahil etmiş olan eğitim projelerini ve eğitim kurslarını her seviye ve düzeydeki okullara getirmek.

Sunuma bölge başkan yardımcısı ve tarımsal gıda meclis üyesi Stefania Saccardi ve eğitim ve öğretimden sorumlu bölge meclis üyesi Alessandra Nardini, Coldiretti Toscana başkanı Fabrizio Filippi, IBE-CNR direktörü Giorgio Matteucci, IBE-CNR’den Rita Baraldi katılacak. Bologna, Bölge Okul Ofisi müdürü Roberto Curtolo, Saffi Otel Enstitüsü okul müdürü Francesca Doccia Leftari ve AssoFloro’dan Nada Forbici.