Şişkinlik şikayetiyle gitti, karnından 10 kiloluk kitle çıkarıldı

MrM

New member
Adana’da Seyhan ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Ayşe Otomobilci, midesindeki şişkinlik ve ağrı şikayetiyle Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkikler kararı Arabacı’nın karnında 10 kiloluk kanserli kitle olduğu tespit edildi. Ameliyata alınan Otomobilci, üç saatlik operasyon kararı sıhhatine kavuştu.

Doç. Dr. Sarıtaş, “Bu stil kitleler epey fazla bulgu vermez. Bulgu verdiğinde ise büyük boyutlara ulaşmış olur” dedi.

’10 KİLO TARTISINDA, 40 SANTİMETRE BOYUNDA’

DHA’da yer alan habere nazaran, 8 Ağustos’ta Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde ameliyata alınan Arabacı’nın karnından 10 kilo tartısında ve yaklaşık 40 santimetre boyutunda dev kitle çıkarıldı. Otomobilci, 3 saatlik ameliyatın akabinde servise alındı. Sıhhatine kavuşan ve serviste çocuklarıyla bir ortaya gelen Otomobilci, “Mideme rahatsızlık verene kadar bedenimde bir kitle olduğunu fark etmedim. Bu derece büyük bir kitleyi taşıdığımı asla düşünmüyordum. Şişkinlik ve ağrı şikayetim artınca hastaneye başvurdum. Şu an çok yeterliyim ve ağrılarım büsbütün geçti. Taburcu olacağım günü bekliyorum. Tüm ameliyat grubuna teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Doç. Dr. Sarıtaş da bu şekil tümörlerin erken teşhisinin sıkıntı olduğundan bahsederek “Hastada karın art duvarı dediğimiz yağlı dokudan köken alan bir tümör tespit ettik. Bu stil kitleler epey fazla bulgu vermez. Bulgu verdiğinde ise büyük boyutlara ulaşmış olur. Ameliyat daha sonrası ölçümlerimizde ortalama 10 kilo tartısında, 40 santimetreye yakın dev bir kitleyle karşılaştık” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)