Taha Akgül: Bir idmanda 7-8 tişört değiştiriyorum

PeLe

New member
Taha Akgül: Bir idmanda 7-8 tişört değiştiriyorum Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal güreşçi Taha Akgül, Tokyo’da ikinci olimpiyat altın madalyasını kazanmayı hedefliyor.

Türkiye’nin 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki en değerli madalya umutlarından Taha, Bolu’da ağır bir programla hazırlanıyor.

Güreş ulusal kadrosuyla Bolu’da kamp yapan Taha, günde üç idman yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

Taha Akgül, olimpiyatlara az bir vakit kaldığını belirterek, son kamplarının verimli bir biçimde geçtiğini söylemiş oldu.

Olimpiyatlara üçüncü sefer katılacağını aktaran 30 yaşındaki ulusal güreşçi, “2016 Rio Olimpiyatları’nda altın madalya almıştım. Tokyo’da da gayem ikinci kere altın madalya. 8 defa Avrupa Şampiyonu olarak aslında rakiplerime ruhsal olarak bir üstünlük iletisi verdim. Bunu kullanmak istiyorum. Uygun rakiplerim var. Baş başa güreşeceğim fazlaca sıkı rakiplerim var. Çok temkinliyim. Nitekim rehavete kapılmadan hazırlanıyorum.” diye konuştu.

Deneyimini kullanarak ve milletin de duasını alarak ülkeyi en düzgün biçimde temsil etmek için uğraş edeceğini vurgulayan Taha, altın madalya beklentisini yerine getirmek istediğini kaydetti.

“Bir idmanda 7-8 tişört değiştiriyorum”

Taha, günde 5 saat idman yaptığını belirterek, “Bir idmanda 7-8 tişört değiştiriyorum. Çok önemli efor sarf ediyoruz. Olimpiyat düzeyinde madalya istiyorsan olimpiyat düzeyinde güreş yapıyorsan çalışman gerek. Ben de sorumlu sportmen olarak biraz daha fazla çalışıyorum. İdmana erken gelen ve en geç çıkan atletlerden biriyim.” sözlerini kullandı.

Yapılan işin ömrün merkezine alınması gerektiğini anlatan Taha, şunları kaydetti:

“Ben o denli yapıyorum. Dinleniyorsam güreş için dinleniyorum. Yemek yiyorsam güreş için yemek yiyorum. Güzel çalışmalıyım, âlâ yemek yemeliyim ki yaptığım idmana bir yararı olsun. Odama gittiğimde niyetim uygun dinlenmek. Güzel dinleneyim ki performansıma katkı sağlasın ve yarın daha güzel idman yapayım. Daima niyetim güreş üzerine. Hal bu biçimde olunca Allah başarıyı nasip ediyor. Arkadaşlarıma bu biçimde örnek oluyorum. Attığınız adımı bile güreş için atacaksınız. Bu işi yaparsan Allah da başarıyı nasip ediyor.”

Taha Akgül, sorumluluğunun şuurunda olduğunu ve altın madalya amacına ulaşmak istediğini kelamlarına ekledi.

KAYNAK: AA