Toplu iftarları, ev ziyaretlerini siz de yapmayın

ahmetbeyler

New member
Toplu iftarları, ev ziyaretlerini siz de yapmayın
Ramazanın ilk günü… Yeğenim aradı, özel pideler yaptırmış, “Amca, halamlar da gelecek, bu akşam ilk iftarı birlikte yapalım” dedi. Hemen karşı çıktım, “Öyle geniş iftarları bu dönemde yapmak doğru değil, pideleri evlere dağıtalım” dedim. O akşam iftarı yapmadık. İyi ki de yapmamışız. İki gün sonra diğer yeğenim test yaptırdı pozitif çıktı, ardından tüm ev ahalisinin hasta olduğu anlaşıldı. Uzun zamandır annemi görmeye kontrollü gidiyorum, bahçe duvarından konuşuyorum o da balkona çıkıyor arada 10 metre mesafe var. 3 dakika konuşup ayrılıyorum. SAĞLIK İL MÜDÜRÜ BOŞUNA MI SÖYLÜYORBöyle yapıyorum çünkü rakamlar diyor ki “En büyük bulaş noktası aile ziyaretleri…” 100 hastadan 50’si virüsü aile içinden almış. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, yüz yüze görüşmelerin, komşu, arkadaş, aile ziyaretlerinin bu dönemde de ciddi risk oluşturduğuna bir kez daha dikkat çekiyor: “Mümkünse bu kapanma döneminde bu ziyaretleri yapmayalım. Şu anda görev vatandaşlara düşüyor. Bir çay içimlik ziyaretlerin dahi yapılmaması gerekiyor. Yüz yüze sohbetler ve görüşmeler bulaş riskini artırıyor. Mutant virüs hızlı yayıldığı için bu tür görüşmeleri mümkünse yapmayalım.” Daha ne desin! Boşuna mı söylüyor? PROGRAMLARI İPTAL EDİNİşte bu noktada söyleyeceklerim var. Pehlevan bunları sadece vatandaşa söylemiyor herhalde… Bazı belediye başkanı ve bürokratların düzenlediği ev ziyaretleri ve çalışanlarıyla iftar fotoğrafları geliyor. Doğru değil, bunlar. 17 günlük tam kapanmanın içindeyiz. Ağır ekonomik bedellerle insanlar evlerinde oturmak zorunda kalıyorlar. Yapmayın. Net şekilde doğru değil. Bakın rakamlar aşağıya düşerken herkes kendine çeki düzen vermek zorunda… Gerekçesi ne olursa olsun ev ziyaretleri ve iftar programlarını iptal edin. ………………….. Körfez’de Selami Tanış tüm görevlerinden istifa etmeliKörfez Belediyesi’nde yaşanan sıkıntıyı Cemalettin Öztürk çok güzel yazdı. Körfez Belediyesi Meclis Üyesi Selami Tanış, belediyenin çitlerini eve götürmüş. Mesele küçük gibi görünse de çok sıkıntılı… SIKINTI DENGELER Mİ?Belediye başkanına şehrülemin derler yani şehrin emin adamıdır. Şehir ona emanet edilir. Ona ve ekibine olan güvenin sarsılmaması gerekir. Öyleyse Tanış bu yaptığının bedelini ödemelidir. Bildiğim kadarıyla Körfez Belediye Meclisi matematiğinde AK Parti adına sıkıntı var. Tanış istifa etse MHP’li bir isim geliyor. Dengeler değişiyor. GEREĞİNİ YAPINBu noktada Şener Söğüt hamle yapmış ve bazı görevlerinden istifa ettirilmiş ama Tanış belediyedeki diğer tüm görevlerinden istifa ettirilmelidir. Çünkü güven en önemli meseledir. Bu konuda Şener Söğüt ve Ak Parti Körfez İlçe Teşkilatı gereğini yapmalıdır. ………………. Gümüşhane ve Zonguldak kendi dertlerine yansınBize son dakika golüyle yenilen Zonguldak Kömürspor eğer puan alsaydı, bu hafta güle oynaya ligde kalışını kutlayacaktı. Ama Bahri golüyle onları ateşe attı. Son hafta 6 takım düşme riski taşıyor. Kuyruk acısı olan Zonguldak Kömürspor, Kocaelispor Başkanı Engin Koyun’un Gümüşhaneli olmasından hareketle son hafta oynayacağımız Gümüşhanespor maçında hatır şikesi olabileceğini ima ediyor. Hadi oradan! İşinize bakın. En güzelini Mehmet Özmen kardeşim yazmış, “bu şeref yoksunu bir imadır.” KOYUN CEVABI VERDİKendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz... Gümüşhane bizden puan ya da puanlar alacaksa çatır çatır oynayıp almak zorunda. Zonguldak Kömürspor da kendi maçından puan derdine düşsün. Zaten Engin Koyun da “Gümüşhane’den bana ne ya, herkes ahlaklı olsun. Cumartesi günü çıkacağız ve 3 puanı alacağız” dedi. TEKNİK EKİBİN KARARIBu arada play off maçlarını düşünerek bazı oyuncuları dinlendirmek Kocaelispor’un en tabi hakkıdır. Teknik kadro böyle bir karar alırsa hiç kimse polemik çıkarmasın. Biz öncelikle kendi çıkarımızı düşünmek zorundayız. Önümüzde tüm sezonu anlamlı kılacak üç maçlık bir seri var. Oraya kilitlenmeliyiz.

ozgurkocaeli.com.tr Adresinden Alıntıdır.