Twitter, Kanye West’in hesabını bir daha askıya aldı

Morgoth

New member
Toplumsal medya şirketi Twitter, ABD’li rapçi Kanye West’in hesabını, platformun kurallarını ihlal ettiği nedeni öne sürülerek bir daha askıya aldı. Twitter’ın sahibi Elon Musk, “Elimden gelenin en düzgününü yaptım. Buna karşın şiddete teşvik yasağımızı bir daha ihlal etti. Hesap askıya alınacak” dedi.

Platform, yasal olarak ismini “Ye” olarak değiştiren rapçinin hesabını askıya almadan evvel bir tweetini de kısıtladı.

Ye, geçen günlerde bir TV programında yaptığı röportajda, Hitler’i övmek de dahil olmak üzere, antisemitik yorumları niçiniyle reaksiyon toplamıştı. Yüzü büsbütün kapalı bir biçimde bir TV programına konuk olan rapçi, elinde bir İncil tutarak “Ben Hitler’i beğeniyorum. Beşerler Nazileri kötülemeyi bırakmalı. Hitler 6 milyon kişiyi öldürmedi bu istatistiksel bir yanlış. Ben burada şoke edici olmak istemiyorum. Hitler’i beğeniyorum. Soykırım o denli olmadı. Hitler hakkında yeterli şeyler de görüyorum. herkesin masaya bir bedel getirdiğini düşünüyorum, bilhassa de Hitler’in. Almanya, bir noktada uygun bir önder tarafınca yönetildi” demişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)