Üç gün mahpus yatan Deniz Akkaya, ‘Dananın kuyruğu kopacak’ dedi, FETÖ argümanında bulundu

Morgoth

New member
Toplumsal medya fenomeni Selin Ciğerci ile ortalarında çıkan tartışma kararı Ciğerci’nin aldırdığı önlem sonucunı ihlal edince 3 gün zorlama mahpusu cezasına çarptırılan eski model Deniz Akkaya, Bakırköy Bayan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan bugün çıktı.

3 gün evvel Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim olan Deniz Akkaya, Bakırköy Bayan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na konuldu. Bugün saat 12.00’de cezaevinden çıkan Akkaya, “Buradan bu biçimde dram öyküsü çıkarılacak bir durum yok. Topu topu 3 gün kaldım. Bu 3 gün bana hayatımda yaşayamayacağım bir tecrübe ve müşahede fırsatı verdi. 3 gün kucak kucak kitap okudum. Doğan Cüceloğlu’nun kitaplarını okudum” dedi.

‘BU KISSADA FETÖ ALAKALARI OLAN HERKESİ ŞİKAYET EDECEĞİM’

Akkaya, “Takma ismiyle Selin Ciğerci, gerçek ismi Okan olan bir şahıs pedofili kabahatiyle bilhassa yargılanmak üzere mahkemesi başlayacak kişi ki bunlar daima takma isimler kullanıyorlar. Ben bu şahsa konuşurken Okan diyeceğim, gerçek ismi Okan zira. Ben hapisteyken konuşamamam için bir önlem sonucu aldırmaya çalışmışlar. Mahkeme, bu biçimde saçma bir olayın mümkün olmadığını söylemiş oldukleri için mahkemeler bu konuşmamda hiçbir sakınca görmediklerini söylemişler. Pazartesi itibariyle bu kişinin Tarlabaşı’ndan Londra’ya uzanan ‘Cinderella’ öyküsünde, FETÖ ile bağlantıları olan herkesi şikayet ettikten daha sonra, naylon fatura işleri de var bunların, hepsini tek tek şikayet edeceğim” tabirlerini kullandı.

“çok paşalar üzere yattık çıktık” diyen Akkaya kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Dananın kuyruğu kopacak arkadaşlar. aslına bakarsanız savcılıkta da bu FETÖ bağlantıları ile ilgili biz randevularımızı almıştık. Bunları konuşmamam için aslına bakarsanız önlem aldırmış.” (DHA)