Umtiti’den ayrılık açıklaması! Beşiktaş…

PeLe

New member
Umtiti’den ayrılık açıklaması! Beşiktaş… Barcelona’da istediği forma talihini bulamayan ve ekipten kopma noktasına gelen Fransız stoper Samuel Umtiti, Mundo Deportivo’ya çarpıcı bir röportaj verdi.

Bu dönem hiç bir resmi maçta oynamayan 27 yaşındaki oyuncunun ismi dönem başında Beşiktaş ile anılıyordu.

2016’da Lyon’dan 25 milyon Euro’ya transfer edilen Umtiti, Barcelona teknik direktörü Ronald Koeman’a ileti gönderdi.

İşte Umtiti’nin açıklamaları…

Fizikî durumun nasıl?

“Kendimi epeyce düzgün hissediyorum. İdmana katılıyorum ve sahiden oynamak istiyorum. tekrar alana çıkacağım anı bekliyorum.”

Ruhsal olarak yedek kalınca nasıl hissediyorsun?

“Bu biraz sıkıntı. Sakatlık niçiniyle sıkıntı vakit içinder yaşadım lakin artık fizikî olarak düzgünüm. Memnunum, tüm oyuncular üzere oynamak ve kadroya yardım etmek istiyorum. Şimdilik sıkı çalışmaya devam etmeliyim.”

Hazırsan niye oynamıyorsun?

“Karar veren bir hoca var ve bunu kabul etmem gerekiyor. Oynamazsam başkalarından daha fazla idman yapmam ve bunu yapabilecek düzeyde olduğumu göstermem gerekiyor. Son vakit içinderda fizikî olarak uygun olmadığım için tatil yapmadım ve hayli çalıştım. Günde 2 antrenman yaptım. Bedenimin buna gereksinimi vardı ve gerçek şu ki artık yeterliyim. Oynadığım 2-3 hazırlık maçında uygundum lakin her gün yeterli bir biçimde devam etmem ve idman yapmam gerektiğini biliyorum. Her gün idman yapabiliriz ancak maç ritminden mahrumum. Bu yüzden oynamam gerekiyor.”

Kadroda 6 stoper var, Koeman sence adil mi?

“Umarım öyledir. Gerçek şu ki, herkes fazlaca sıkı çalıştığımı görüyor. Güzel olduğumu göstermek için bir baht bekliyorum. Ondan forma isteyemem zira kararları koç verir ve bunu kabul etmek zorundayım. Ondan kelamlı olarak forma istemem. Bunu alanda kanıtlamam gerekiyor.”

Durumun hakkında Koeman’la konuştun mu? Ne düşünüyorsun?

“Evet. Zira tatilden büyük bir hevesle geldim ve düzgün görünüyordum. Koçun idmanda beni nasıl gördüğünü bilmek istedim.”

Barcelona’dan ayrılmak istiyor musun?

“Kendimi diğer bir kulüpte oynarken görmüyorum. Bu imkansız. Burada oynayacak düzeye sahip olduğumu göstermek istiyorum. En kıymetli şey geri dönüp herkese Samu’nun güzel olduğunu göstermek. Günde 2 sefer idman yapıyorum. Ben bir emekçiyim. Futbol benim ömrüm, Barcelona benim ömrüm. Sonunda herkesten daha epeyce çalışmak zorundayım. Konuşmadığım için beşerler hiç bir şey yapmadığımı, bütün gün kanepede yattığımı düşünüyorlar.”

Gamper Kupası’nda ıslıklanmak canını yaktı mı?

“Dürüst olmak gerekirse hayli fazla. Bunun bu kulüpte başıma geleceğini hiç düşünmemiştim zira bu kulübü seviyorum. Her şeyi âlâ olmak için yapıyorum. Sakatlıklar niçiniyle sıkıntı vakit içinder geçirdim lakin sonuçta işimi yapıyorum ve bu benim için en değerli şey. Çok çalışıyorum lakin beşerler bunu bilmiyor. Bana reaksiyon gösterenlere en kıymetli şeyin kulüp olduğu söylemek isterim. Taraftarlar oyunculara yardım etmek zorunda. Islık çalmak işe yaramaz. Birinci günden beri yapmaya çalıştığım üzere, kulüp için her şeyi vereceğim.”

Yedek kalmaya devam edersen Ocak ayında ayrılır mısın?

“Koeman ile hiç bir sorun yaşamadım. Benim üzere yedek kalan birfazlaca oyuncu var. Oynamak için savaşmanız gerekiyor. Benim için şu an en kıymetli şey burada oynamak. Zira burası benim kulübüm, bu kulübü seviyorum. Burada başarılı olmak, oynamak, ekip arkadaşlarımla, kadroyla kazanmak istiyorum. Kendimi burada görüyorum, oynamak için o anı bekliyorum.”

Lyon ve Manchester United’dan teklif aldığın konuşuldu…

“Evet birkaç kadrodan daha teklif aldığım yanlışsız. Onlara Barcelona’yı sevdiğimi ve bu kulüpte başarılı olmak için ayrılmayacağımı söylemiş oldum.”

KAYNAK: SABAH