Abdullah Avcı: Kulübede silah haricinde her şey patladı

PeLe

New member
Abdullah Avcı: Kulübede silah haricinde her şey patladı Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Yukatel Kayserispor’a 4-2 yenilerek kupaya veda eden Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, finale çıkan Kayserispor’u tebrik ettiğini söylemiş oldu.

‘İKİNCİ TOPLARA SAHİP OLAMAYINCA KAYSERİSPOR’UN İŞTAHINI KABARTTIK’

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı, bu maça gelirken Kayserispor’un kupada final oynama dileğini, iştahını, baskılı oyun oynayacağını bilerek geldiklerini belirtti.

Önemli bir avantajları bulunmasına karşın değerlendiremediklerini lisana getiren Avcı, “Bizim 1-0 üzere bir avantajımız vardı. O biçimde geldik ve oynadık. Maça penaltıyla ve 1-0 öne geçerek başladık. Bundan daha sonraki süreçte bilhassa topa sahip olurken top kaybı yatığımızda, ikinci toplara sahip olamayınca Kayserispor’un iştahını artırdık” diye konuştu.

‘BİZİM ÜZERE BİR GRUBUN BU HALDE GOL YEMEMESİ GEREKİYORDU’

İkinci yarıya taktiksel değişiklik yaparak başladıklarını anlatan Avcı, şunları söylemiş oldu:

“İkinci yarının başında oyuncumuza çarparak yediğimiz bir gol, akabinde Kayserispor’un iştahı daha da artmaya başladı ve ikinci golü buldular. Akabinde istikrar kurup hakikat futbol oynamaya başladık. 80’inci dakikalarda bir golü bulduk. Oyun tam biterken penaltı konumu oldu. daha sonrasında bizim üzere bir kadronun oyunun o kısmında o konumu bulup bu türlü gol yememesi gerekiyordu. Rakibi iştahı, dileğinden dolayı tebrik ediyorum.”

‘YAŞADIKLARIMIZ SON DERECE ÜZÜCÜ’

Gereken saygıyı Kayseri’de goremediklerini belirten Avcı, “Biz bu ülkenin grubuyuz. 2021-2022 dönemin Anadolu’daki, Türk futbolunda değerli işler yapmış şampiyon kadrosuyuz. Saygıyı hak ediyoruz. En azından güzel geldin beklerdik. Kulübede silah haricinde her şey patladı. Kupa alınabilir, maç kazanılır, kupa kaybedilebilir fakat bu yaraları bu türlü açmamamız lazım. En azından bu türlü örnek olmamamız lazım” dedi.

Kazananı alkışlamayı sürdüreceğini lisana getiren Avcı, “Ben bu oyunun içerisinde kalmaya, oyuna hürmet göstermeye, kazananı alkışlamaya devam edeceğim. Kayserispor’u tebrik ediyorum. Yaşadıklarımız son derece üzücüdür” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)