Adana Demirspor Lideri Sancak: Balotelli 10 milyon euro

PeLe

New member
Adana Demirspor Lideri Sancak: Balotelli 10 milyon euro Adana Demirspor Kulübü Lideri Murat Sancak, ekibin Harika Lig’deki durumunu ve transfer gündemini kıymetlendirdi. Grupta performansıyla dikkat çeken Mario Balotelli için transfer teklifleri aldıklarını söyleyen Sancak, 10 milyon euro bonservis bedeli isteyeceklerini söylemiş oldu.

‘HEDEF EVVEL BİRİNCİ 10’

Ligde ikinci yarıya Fenerbahçe galibiyeti ve Kayserispor birlikteliğiyle başladıklarını Sancak, “İnşallah önümüzdeki maçları da alıp devam etmek istiyoruz. Yıl sonuna kadar maksadımız birinci 10 ortasında olmak. Daha evvel de söylemiş oldum, baktık yeterli gidiyoruz, Avrupa’ya da yakınız niçin olmasın?” diye konuştu. Sancak, futbolcuları kastederek “Onları birinci maçlarına odaklandırıyoruz. Avrupa onların başında şu an yok” dedi.

Sancak transfer çalışmalarıyla ilgili ise şu ayrıntıları verdi: “Teknik yönetici Vincenzo Montella ile belirlediğimiz bölgeler var. Eksik kalan bölgelere transfer yapacağız. Uygun futbolcu bulursak transfer edeceğiz, bulamazsak da etmeyeceğiz. Francis Ezeh ile İzzet Çelik arkadaşımızı Tuzlaspor’a kiralık verdik. Orada gidip en azından oynasınlar zira şu anda burada yer bulamıyorlar.”

Ligde 18 maçta 7 gol atan ve 2024’e kadar kontratı bulunan Mario Balotelli’ye transfer teklifleri olduğunu aktaran Sancak, “Balotelli üzere futbolcuya her vakit teklif gelir lakin şu anda vermeyi düşünmüyoruz. Balotelli’ye 6-6,5 milyon euro civarında bir teklif geldi lakin vermeyi düşünmüyoruz zira onun ayarında bir futbolcu almaya kalktığın vakit bu fiyata alamazsın. Benim Balotelli’yi satabilmem için 10 milyon euro ceplerine koymaları lazım. Gerçi hür kalma unsuru daha düşük lakin ben ‘git’ demezsem gitmez. Balotelli ile ağabey-kardeş üzereyiz. Beni epey sever, sayar. Ben de onu epeyce severim. Uygun bir bağlantımız var” diye konuştu.

‘MONTELLA ADAM, ADAM…’

Lider Sancak, teknik yönetici Montella gruptan ayrılmak istemediği sürece bir arada çalışacaklarını vurguladı ve “Adam, adam.” tabirini kullandı.
Türk futbolunda her insanın güzel uğraş etmesi gerektiğini anlatan Sancak şöyleki devam etti: “Hatta ben futbolculara ‘Bundan daha sonra yerde yatmak yok, oyun oynayın.’ dedim. Hatta Fenerbahçe maçında da gördünüz, o denli yerde yatan bir Adana Demirsporlu yoktu. Onun için buradan bütün kulüp futbolcularına da kelamım olsun, yapmayın, oyun oynayın.”
(AA)