Ahmet Ağaoğlu’ndan transfer müjdesi!

PeLe

New member
Ahmet Ağaoğlu’ndan transfer müjdesi! Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor’a konuştu. Uzun süren araştırmalar ve çalışmalar neticesinde Hamsik, Gervinho ve Peres’i takımına kattıklarını belirten Ağaoğlu, 6-7 transfer daha yapacaklarını vurguladı.

‘Trabzonspor, bu bütçeyi karşılayabilecek durumda’

“Şu anda Trabzonspor’un yapmış olduğu transferler, Trabzonspor’un transfer limitleri içerisinde yapılan transferlerdir. hiç bir oyuncu satılmasa dahi Trabzonspor, bu bütçeyi karşılayabilecek durumda. Doğal ki bunun içerisine önümüzdeki sene pandeminin etkisinin azalacağı, makul ölçüde seyirci hasılatı ve önemli eser satışını da dahil ederek söylüyorum bunu.”

‘Uğurcan’ın satışı hesabıyla yapıldığı yanlışsız değil’

“Taraftarlarımız takdir ederler ki alınan oyuncular Trabzonspor’a hayli büyük katkı verecek. Heyecan uyandıran oyuncular. Maliyetlerinin bir kısmının eser satışıyla karşılanmasını beklemek de pek yanlış bir bakış açısı olmaz. Lakin, Uğurcan’ın satışı hesabıyla transferlerin yapıldığı gerçek değil.”

‘Transfer hovardalığının içerisine girmedik’

“Geldiğimizden beri en ince hesabı, kitabı yaparak çabanın içerisindeyiz. Kulübü başlangıç noktasına getirecek bir transfer hovardalığının içerisine girmedik. Bankalar Birliği’yle yaptığımız mutabakat ve tüzüğün 84. unsuru prestijiyle bu biçimde bir şey kelam konusu değil.”

‘6-7 transfer daha yapılacak’

“6-7 transfer daha yapılacak. Federasyon toplantısından daha sonra açık ve net biçimde anlaşıldı ki kural yürürlükte. 14 yabancı alabiliyoruz lakin 8 yabancı müddet alacak. Bunu da göz önünde bulundurarak hesapların bir daha yapıldığı bir müddetcin içerisindeyiz. Önümüzdeki sene de sayı 12’ye, alandaki oyuncu sayısı 7’ye düşecek. daha sonraki yıl 10 olacak. Yaptığımız mukaveleler önümüzdeki yılları da bağlıyor.”

‘Telaffuz etmek şu an mümkün değil’

“Trabzonspor’un transferleri devam edecektir fakat ne boyutta olacağını, sayı ve oyuncu sayısını söylem etmek şu an mümkün değil. Elimiz kolumuz bağlandı. Sanıyorum herkes anlıyordur. 14 yabancı alacaksınız lakin 8’ini oynatıyorsunuz. Her sene düşüyor. ötürüsıyla tüm bunların hesabı yapıldığında, farklı bir siyaset izleme gerekliliği ortaya çıkıyor.”

‘Katılma fikrimiz yok’

“Rezerv ekip planlaması vardı. O da uygulamaya konmadı. İvedilikle bir rezerv lig geldi, bildiğiniz U19 Ligi. Çaba gücünün yüksek olduğu bir ligde maç deneyimi kazandırmak istiyoruz. TFF, buna fazlaca büyük direnç gösterdi. ötürüsıyla bizim bu biçimde bir lige katılma niyetimiz yok.”

‘1.5 aylık bir pazarlık ve araştırma süreci vardı’

“Transferde kartların bir daha dağıtıldığı bir periyoda giriyoruz. Hocanın önerdiği 5-6 mevki vardı. Neredeyse 4’ünü gerçekleştirmiş durumdayız. 10 hafta kala yahut 8 hafta kala hocanın belirlediği isimlerle temasa geçtik. Marek Hamsik medyaya çıktıktan 10 gün daha sonra imzalıyorsunuz yahut 15 gün evvel Gervinho’yla imzalıyorsunuz. Lakin o noktaya gelmedilk evvel 1.5 aylık bir pazarlık ve araştırma süreci vardı. Kolay olmuyor transferler.”

‘Erken başlamış olmanın avantajını kullandık’

“Pandemi süreci var. Seyahat edemiyorsunuz, kolay kolay yüz yüze görüşemiyorsunuz. Menajeriyle muhakkak dönemlerde görüşebiliyoruz. Çok uzun süren bir müddetcin nihayetinde bunlar gerçekleşti. Bu çalışmalara erken başlamış olmanın avantajını kullandık. Bundan daha sonra transferler olacaktır. Gidecek oyuncular da olabilir, onlara giderlerse bakarız.”

‘Tamamen oynamak için gelen bir oyuncu’

“Hamsik Çin’e gittikten daha sonra Göteborg’a geldi. Bunun tek niçini daha sağlam bir ligde EURO 2020’ye hazırlanmaktı. Para ile, pul ile işi yoktu. Oyuncunun farklı beklentileri var. Hoca ile uzun vadeli görüşmeleri oldu. Grubun gayeleri, hocanın beklentileri, oyun sistemi… Büsbütün oynamak için gelen bir oyuncu. Geçen yıl 36-37 yaşındaki oyuncularla anlaşmadığımızda ‘niçin anlaşmadın’ deniyordu. Hamsik için yaş vurgusunun hakikat bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum.”

‘Hocanın beklentileri var’

“Hocanın oynatacağı bir sistem var. Gereksinim doğrultusunda kullanacağı oyuncular ve onlardan beklentileri var. Bu doğrultuda ortaya çıkmış isimler bunlar.”

‘Serie A ekibi üzere…’

“Uzun süren araştırmalar ve çalışmalar sonucunda belirlenen, iktisadı bizimle örtüşen oyuncular üzerinden gerçekleştirilen transferler bunlar. Trabzonspor’u bir Serie A ekibi üzere goreceğiz üzere düşünüyorum.”

‘Sörloth için Leipzig’in sonucu önemli’

“Kulüpler Birliği toplantısı çıkışında da söylemiş oldum. Leipzig, Sörloth için planlamasını yaptığında kadroda tutma sonucu alırsa aslına bakarsanız yapacak bir şey yok. Satması ve kiralaması gündeme gelirse, bu biçimde farklı şeyleri konuşabiliriz. Leipzig kulübüne saygısızlık yapmak istemem. çabucak hemen, Leipzig’te hocanın vermiş olduğu bir rapor yok. Bu iş netleştikten daha sonra farklı şeyleri konuşabiliriz.”

‘Abdullah hoca geldiğinden beri bunun üzerinde çalıştık’

“Gervinho, Bruno Peres ve Hamsik için ‘yıldız transfer’ gözüyle bakmıyorum. O söz beni rahatsız eder. Ekibe vereceği katkının ne olduğu değerli. Abdullah hoca geldiğinden beri bunun üzerinde çalıştık. Gelecek oyuncuların kadroya vereceği katkıları konuştuk. Hoca, tercihini bu tarafta kullandı. Bu isimler dünya futbolunda ‘yıldız’ olarak geçiyor ancak bu amaçla yapılmış transferler değil.”