Ahmet Işık Çebi’den Ali Koç’a: ‘Şaklabanlık yapanlarla ben olmam’

PeLe

New member
Ahmet Işık Çebi’den Ali Koç’a: ‘Şaklabanlık yapanlarla ben olmam’ Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin taraftarlar ile yaşadığı tartışmada yeni bir görüntü ortaya çıktı. Çebi, bir taraftarın “Ali Koç savunmasın bizi başkanım” demesine üzerine “Evladım, şaklabanlık yapanlarla ben olmam. Ben şebek değilim” karşılığını verdi.

Ahmet Işık Çebi’nin pazar günü derbi maçına giderken ortaya çıkan görüntüsünde Beşiktaş taraftarının “Trabzon’a epeyce taviz verdiniz” kelamlarına “Ali Koç’un gazına mı geliyorsun? Yürü git!” diyerek karşılık verdiği anlar kameralara yansımıştı. Çebi, bu yanıtının akabinde camını kapatarak arabası ile yoluna devam etmişti. Taraftar ise Çebi’ye “Ali Koç kim liderim, Ali Koç kim! bu biçimde mi olduk artık ha! Ali Koç’cu mu olduk!” diyerek reaksiyon göstermişti.

O anlarda yaşanan diyaloglarla ilgili bir görüntü daha toplumsal medyada yer aldı. Siyah-beyazlı kulübün lideri Ahmet Parıltı Çebi, bir taraftarın “Ali Koç savunmasın bizi başkanım” kelamlarına “Evladım, şaklabanlık yapanlarla ben olmam. Ben şebek değilim” kelamlarıyla cevap verdi.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Türk futbolunda zayıf olan rekabet ortamının büsbütün ortadan kalkmasına niçiniyet verildiğini savunan Ali Koç, “her insanın bilip de kimsenin tabir edemediği, temel tehlike son senelerda TFF ve Türk futbolunun Trabzonspor’un hakimiyetine geçirilme ve bir nevi Trabzonsporlulaştırma gayretleriyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğidir. İnşallah Fenerbahçe bu çabayı şu ana kadar olduğu üzere bundan daha sonra yalnız vermek durumunda kalmaz. Öteki kadroları tutan devlet yetkililerimiz var lakin onların devletin sorumluluğuna ve tartısına yakışan, olması gerektiğini üzere tarafsız duruşları Trabzonspor olduğu vakit sergilenmiyor.

Bu davranışlarınızla bu sorumsuzca davranışlarınızla ve çorbada tuzu olan herkese söylüyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin FETÖ ile can siperane uğraşına gölge düşürmüyor musunuz? 2 dakikalık zevk için yazıklar olsun. Güya Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarları milyonlarca yok üzere davranıyorsunuz. Buna dur diyecek kimse yok mu Türkiye’de?” değerlendirmesini yapmıştı. (HABER MERKEZİ)