Ahmet Işık Çebi’den Kaan Ayhan ve Cenk Tosun açıklaması

PeLe

New member
Ahmet Işık Çebi’den Kaan Ayhan ve Cenk Tosun açıklaması Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, TRT Spor’da Fırat Güneyer’in sunduğu programa konuk oldu.

AHMET PARILTI ÇEBİ’NİN AÇIKLAMALARI

“Ben ümitliyim. Maalesef sakatlarımız olmasa Ajax maçında tahminen de fazlaca daha güzel sonuçla gelmiş olacaktık. Sakatlarımızın dönmesiyle birlikte Şampiyonlar Ligi’nde de inşallah başarıyı yakalayacağız.”

“SAKATLIKLARIMIZIN %60 %70’İ DARBEYE BAĞLI”

“Darbeye bağlı sakatlıklarımızın %60, %70’ini oluşturuyor. Darbeye maruz kalarak verilen sakatlıkların karşılığındaki kartları kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Onun haricindekilerin tek bir niçini yok. Bu sakatlıkları yere bağlamak gerçek değil. Bunların ortasında her şey olabilir. Sonuçta rakip kadro oyuncularında da rastgele bir sakatlık yaşanmadı ancak biz varmış üzere her hususta önlemlerimizi alıyoruz.”

HAKEM KARARLARI

“MHK Lideri’nin yalnız kaldığını düşünüyorum. Bu vakte kadar bir tahlil olmaması bunu düşündürtüyor. VAR çıkınca ben epeyce sevinmiştim zira hakemler de insan. Birçoğu yanılgılı maç yönettikten daha sonra üzülüyor. Her geçen gün VAR, daha az yarar sağlamaya başladı. VAR’a başvuran hakemin puanının silinmesini anlayamıyorum.”

“ALİ PALABIYIK’A MAÇ VERİLMEME KARARI GEÇ BİLE KALINMIŞ”

“Ali Palabıyık’a maç verilmeme sonucu geç bile kalınmış. Bizim canımız yandıktan daha sonra bir diğerinin canının yanmasına gerek yoktu. Kritik maçlarda yabancı hakemler nazaranv alabilir. Hakemlerle ilgili olarak maç maç konuşulmasını yanlışsız bulmuyorum.”

“ALİ KOÇ’A YANIT”

“Bir spor kulübü lideri maç çıkışında bizim algı yarattığımızı söylüyor. Şayet biz algı yaratsaydık Sivasspor maçı öncesi yaratırdık. Bir şey var ise daima birlikte gorelim dedik. O günkü söylenenleri kınıyorum. Galiba kendileri algı yaratmaya çalışıyor”

Ahmet Işık Çebi, Galatasaray’ın hakemlerin data tablosuna ait uygulamasıyla gelen soruya, “”Algıdan bahsediliyor. Algının ta kendisi. TFF’nin yapacağı işi kulübün yapmasına gerek yok. Tabi sebeplerini biliyorum.” dedi.

“VAR KONUŞMALARI AÇIKLANMALI”

“VAR konuşmalarını açıklamıyorlar lakin bence açıklanabilir. Saklı gizli bir şey değil ki. VAR’da konuşulanların açıklanmamasının niçini ne olabilir? VAR konuşmaları açıklamak zorundalar. Açıklansa, kamuoyu rahatlayacak.”

MIRALEM PJANIC TRANSFERİ VE GEDSON TEŞEBBÜSÜ

“Yabancı sonunu hakikat bulmadıklarını kulüpler tabir etti. Rekabetin ortadan kalktığı yerde futbolcu bulamazsınız, yetiştiremezsiniz. Bu sınırlamanın rekabeti öldürdüğünü düşünüyorum. Galatasaray’la bu dönem transferde olağan olarak kasıt olmayan, doğal olan tatlı bir rekabet yaşadık. Gedson’u hocamız da epeyce istiyordu. Görüşmeler devam ederken müzikteki ‘Ansızın’ kelamları gibi ‘Ansızın Pjanic çıktı’ ortaya. Pjanic’i aldık. Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier, bizim futbolcularımızdı. Galatasaray’a da ‘Talip olmayın’ diyemezsiniz. Bizi yoruyor bu işler. Öteki oyuncularda da bu oldu. Lakin hayli şükür aldık. Biz bir tek onların Gedson’uyla ilgilendik, onlar bizim ilgilendiğimiz biroldukça futbolcuyla ilgilendiler.”

“LARİN’İN İSTEDİKLERİ FAZLA”

“Cyle Larin’in fiyatıyla ilgili konuşuyoruz. Bana bakılırsa yüksek istedikleri. Bizim verdiğimiz fiyatı kabul ettiği takdirde el ele kol kola devam edeceğiz. şayet olmazsa yolu açık olsun. Dorukhan meseladeki üzere.”

“BİLET FİYATLARI KEŞKE UCUZ OLABİLMESİ”

Bilet meblağları keşke ucuz olabilmesi. Fakat gelire gereksinimimiz var. Bu fedakarlığı yalnızca ailemizden isteyebiliriz. Haklılar lakin bizi anlamalılar. Kombine satışı yapmak istemiyoruz. Pandeminin getireceğini bilmiyoruz. Bu sene kombinesiz devam edeceğiz. Tribünlerin %100’ü açılsın istiyorum Yan yana olmasın deniyor lakin her şey göz önünde. Açın, aşı koşulunu da koyun bu işi bu biçimde çözelim. Bari Avrupa’da verin de adamlarla eşit kaidelerde gayret edelim.

“CENK TOSUN’A BENİM KELAMIM VAR”

Vida’nın yeni mukavelesini gündemimize “almayı düşünüyoruz. Oğuzhan’ın performansına bir bakalım. Yeni yeni takımda yer buluyor, başarılı olursa çocuğumuzdur, devam etmek isteriz. “Cenk Tosun’a benim kelamım var. Çok da severim, katkı vereceğini de düşünüyorum. Ona kelamımız var, o isterse Beşiktaş’ta kapımız ona açık.”

“KAAN AYHAN BİZİ İSTİYOR”

“Kaan Ayhan için Ocak ayı geldiğinde onun için düşeriz yollara. Kaan Ayhan ve Cenk Tosun dışında ocak ayı için transfer düşünmüyorum. Oyuncu istiyor, biz oyuncuyu istiyoruz, geleceği parlak bir oyuncu. İstiyoruz. İnşallah olur”

“G.SARAY-F.BAHÇE DOSTLUK MUTABAKATINI DESTEKLERİZ”

“Galatasaray-Fenerbahçe dostluk mutabakatını destekleriz. aslına bakarsan Ali Koç’un Kasımpaşa maçından daha sonra bizi amaç alması, Rizespor-Galatasaray maçı daha sonrası konuşmaması dostluğun sinyalini veriyordu. Güzel olsun.”