Alanyaspor’dan stopere Sırp destek

PeLe

New member
Alanyaspor’dan stopere Sırp destek Aytemiz Alanyaspor, yeni dönem öncesinde takımını güçlendirmeye devam ediyor. Turuncu-yeşilliler, geçen dönem Sırbistan Ligi’nin değerli gruplarından Kızılyıldız’ın stoper oyuncusu Nemanja Milunovic ile 2 yıllık muahede sağladı. Milunovic, Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde yapılan imza merasiminde resmi mukaveleyi imzaladı.

“Bizi seçtiği için teşekkür ederiz”

İmza merasiminde konuşan Aytemiz Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu, “Stoper mevkiine transfer yapmamız gerekiyordu. Biz de takımımıza Milunovic’i seçtik. Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyoruz. Mesleği olan başarılı bir futbolcu. Hepimiz biliyoruz. İnşallah mesleğinin kalan kısmını burada en yeterli biçimde devam edeceğini düşünüyoruz. Grubumuza fazlaca fazla katkı sağlayacağına inandığımız bir futbolcu. Hem Alanyaspor’umuza hem Milunovic’e iyi olsun. Ortamıza güzel geldi. İnşallah Alanyaspor çatısı altında daima birlikte düzgün şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Milunovic’e de kazasız belasız bir dönem geçirmesini temenni ediyorum” formunda konuştu.

“Mücadeleci bir imal var”

Sırp oyuncu Milunovic ise birinci vakit içinderda Alanyaspor ailesine teşekkür etti. Milunovic, “Alanyaspor taraftarına merhaba diyorum. Liderime, transferime onay veren hocama ve bu transferin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Alanya takip ettiğim bir kulüptü. Her vakit epeyce uygun yönetilen bir kulüptü. Geçtiğimiz dönem Avrupa’ya gitmeye fazlaca yaklaştı. Umarım benim gelmemden daha sonra taraftarlara vereceğim ileti, önümüzdeki sene Avrupa Kupalarına gidebilecek çabayı göstermek ve bu bu çabanın ortasında olmak. Çabayı seven bir imal var esasen. O yüzden inşallah Alanyaspor’u hak ettiği yerde Avrupa arenasında görürüz” dedi.

“Alanyaspor ile ilgili fevkalade şeyler söylemiş olduler”

Bir gazetecinin; ‘Alanyaspor’da daha evvel forma giyen Darko Laziç’ten, Alanyaspor ile ilgili bilgi aldın mı?’ sorusuna Milunovic, “Darko Laziç ile değil fakat burada oynayan diğer bir arkadaşımla görüştüm daha evvel. Kulüp hakkında fevkalade şeyler söylemiş oldu. Transferde Alanyaspor’u tercih etmemde arkadaşımın söylemiş oldukleri tesirli oldu olağan ki” yanıtını verdi.

36 maçta 4 gol 1 asistlik katkı

Deneyimli stoper geçen dönem 22 lig, 7 Avrupa Ligi, 4 Sırbistan Kupası ve 3 Şampiyonlar Ligi Eleme maçı olmak üzere toplamda 36 karşılaşmada forma giydi. Milunovic, bu maçlarda ekibine 4 gol, 1 asistlik katkı yaptı.