Alto Mugello, Giani ve Figliuolo’daki sel durumu değerlendiriyor

Undertaker

New member
Son derece acil müdahaleler gerçekleştirildikten sonra, bölgeyi güvenli hale getirmek ve kamu ve özel koruma için yeşil ışık yakıldı: Karayolu ağı için 22,5 milyon avro ve hidrojeolojik güvenlik için 2 milyon avro. Aile ve iş cephesinde ise yönetmelik şu anda Bölgeler ile mutabakata varılarak çok kısa bir süre içinde yayınlanacak ve önümüzdeki 15 Kasım’dan itibaren prosedürlerin hazırlanmasına başlanması bekleniyor.

Alto Mugello’yu vuran selden beş ay sonra General Francesco Paolo Figliuolo, bu öğleden sonra Floransa’da, Başkan Eugenio Giani’nin alt komiser sıfatıyla bir anlık kurul doğrulaması için talep ettiği toplantı sırasında durumu değerlendirdi. Palazzo Strozzi Sacrati’deki toplantı, sabah saatlerinde yapılan incelemelerin ardından gerçekleşti.

Masada Başkan Giani ve General Figliuolo, sivil savunmadan sorumlu bölgesel meclis üyesi Monia Monni, Floransa ve metropol bölgesi belediye başkanı Dario Nardella ve Marradi, Palazzuolo sul Senio, San Godenzo, Firenzuola ve Londa belediye başkanları yer alıyor.

Başkan Giani, şu anda yoğunlaşılması gerektiğini söylediği en acil iki hususun altını çizme fırsatını değerlendirdi: yol sisteminin restorasyonu ve hidrolik güvenlik önlemleri; ancak bunlara üçüncü, olası bir husus da eşlik ediyor: Çevredeki bölgeleri Toskana’nın merkezine daha da yakınlaştırın.

Giani, “Komisyon Üyesi Figliuolo’nun yeniden inşa planları için son aşamada olduğumuzu bilmekten memnuniyet duyuyorum” dedi. Generalle birlikte, geri ödeme prosedürlerini ve acil meblağlar için belediye başkanları tarafından imzalanan yönetmeliklerin kapsamını almaya yönelik prosedürleri değerlendirdik. Peki, bürokrasinin kaynakları engellememesi ve bir an önce ulaşabilmeleri için garanti istedik. İleriye dönük olarak iç ve kenar bölgelerdeki belediyeleri birbirine yaklaştıracak stratejik müdahaleleri hayata geçirmeyi düşünüyorum. Restorasyon için, yukarı Apeninler’deki Toskana bölgelerinden pek çok çocuğun eğitim için gittiği ve şu anda demiryolu kesintisi nedeniyle zor durumda olan Marradi ile Faenza arasındaki demiryolu bağlantısını düşünüyorum. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra geri ödemelerin özel kişilere verilebileceği ve hem yol restorasyonu hem de hidrolik güvenlik müdahalelerinin finanse edilebileceği konusunda bize mevcut kaynaklar konusunda güvence veren General Figliuolo’ya teşekkür ediyorum.”

Olağanüstü komiser General Figliolo, “Covid zamanlarından bu yana tüm Bölgelerle, özellikle de Toskana ile var olan kurumsal sinerjinin” altını çizdi. “Benim için çalışabilmek gerçekten bir zevk ve bu da güçlü bir nokta” diye ekledi. Başkan Giani ayrıcalıklı bir muhataptır, her zaman dikkatlidir ve yapısıyla bize her zaman ilginç, hedefe yönelik talepler getirir; bu, aynı zamanda düzenleyici bir bakış açısıyla basitleştirme ve düzene koyma konusunda da başarılı olacak yönetmelikler geliştirmemize olanak tanır.”