Ankara’da Avrupa’nın en büyük savunma teknolojileri mağazalar zincirinin şubesi açıldı

Undertaker

New member
Ankara’da OSCORP Savunma Teknoloji Sanayisi A.Ş. bünyesinde kurulan teknoloji mağazalar zinciri açıldı. Türkiye’de birinci olan savunma teknoloji mağazasında başta yerli ve ulusal markaların eserleri olmak üzere Avrupa markalarının da bulunduğu 100’den çok markadan eser av tutkunlarının beğenisine sunuldu. Açılışına ağır ilgi olan teknoloji mağazasında muhteşem poze, yarı otomatik tüfek, pompalı tüfek, havalı tüfek, şarjörlü tüfek üzere silahların stantlarının yanı sıra kamuflaj kıyafet ve botlar, silah kılıflar, fişeklikler, dürbün ve optik üzere teçhizatlar satışa sunuluyor. Av tutkunlarının yanı sıra kampseverler için de materyallerin bulunduğu mağazada bıçak, pala, çakı, tulum ve çadır üzere eserler yer alıyor.

Avcılık ile silah teknolojilerini bütün halkımızla buluşturmaktır

OSCORP Savunma Teknoloji Sanayisi A.Ş yetkilisi Kenan Altunç, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “OSCORP Savunma Teknolojilerinde yerli ve ulusal biroldukca eserimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra dünya markalarının da eserleri var burada. Emelimiz Türkiye’nin 81 vilayetinde hoş showroomlar oluşturmak ve avcılık ile silah teknolojilerini bütün halkımızla buluşturmaktır” sözlerini kullandı.

Ülkemize yaraşır bir konsept oluşturduğumuza inanıyorum

Altunç, firma olarak birinci sefer sivil sisteme geçtikleri bilgisini vererek, şunları söylemiş oldu:
“Şirketimizin faaliyet alanları, ülkemizde üretilen yerli ve ulusal savunma teknolojilerini Avrupa öncelikli olmak üzere Asya ülkelerine ihracat üzerine. Hedefimiz ise bu ülkelere gönderdiğimiz savunma teknolojileri ve bu ülkelerden alacağımız savunma teknolojilerini 81 vilayette vatandaşlarımızla buluşturmak. Biz birinci kez 81 vilayette hoş bir showroom oluşturarak, bu eserleri halkımızla buluşturmak istiyoruz. Ülkemize yaraşır bir konsept oluşturduğumuza inanıyorum ben. Türkiye’de çalışmalarımıza başlayacağız.”

“Doğa ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü eserleri bu mağazada bulabilirsiniz”
Teknoloji mağazasında genel manada av tüfekleri olduğunu lisana getiren Altunç, “Onun dışında havalı tüfeklerimiz var. Tabiat materyallerimiz, elektronik ve teknolojik eserlerimiz, optik eserlerimiz ve kamp materyallerimiz var. Yani tabiat ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü eserleri bu mağazada bulabilirsiniz” diye konuştu.

Arayıp da bulamadığımız bir şey yok

OSCORP mağazasını gezmesinin akabinde hayli hoş bir mağaza olduğunu lisana getiren müşteri Vedat Aydın, “Baktığınız vakit her şey yerli yerinde. Aranacak bir şey yok. İstediğinizi anında görüyorsunuz. Sakin, hoş ve büyük. Bütün çalışanlar yardımcı oluyor. Ben hayli beğendim, harika. Arayıp da bulamadığımız bir şey yok” dedi.

KAYNAK: İHA