Arjantin Teknik Yöneticisi Scaloni: Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde bir maç

PeLe

New member
Arjantin Teknik Yöneticisi Scaloni: Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde bir maç Arjantin Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Lionel Scaloni, 2022 Dünya Kupası’nda yarın Fransa ile oynayacakları final maçı öncesinde FIFA Basın Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, turnuva boyunca taraftarlarını keyifli etmeyi başardıklarını belirten Scaloni, “Umarım kupayı kazanabiliriz, bu kusursuz olur. Fransa’ya karşı nasıl oynayacağımızı biliyoruz, net bir oyun planımız var. Dünyadaki en düzgün taraftarlara sahip olduğumuza inanıyorum. Onların sevince gereksinimi vardı ve bunu onlara verdik” diye konuştu.

‘İKİ EKİP DA GİDİŞATI DEĞİŞTİREBİLECEK ÇOK SAYIDA OYUNCUYA SAHİP’

Scaloni, iki grubun da maçın gidişatını etkileyebilecek fazlaca sayıda oyuncuya sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu, Messi ve Mbappe’nin ötesinde Arjantin ile Fransa içindeki bir maç. Maçın bizim lehimize sonuçlanmasını umuyoruz” dedi.

Ağustos 2018’de kadronun başına geçen Scaloni, bakılırsav müddetiyle ilgili soruya, “Daha evvel her Arjantinlinin olmak isteyeceği bir yerde olduğumu söylemiştim. Çok memnunum ve yaşadığımız şahane anların tadını çıkarıyorum. Bir Dünya Kupası finalinin eşiğindeyiz” cevabını verdi.

‘BU BİR TAKIM ÇALIŞMASI, YALNIZCA MBAPPE İÇİN GEÇERLİ DEĞİL’

44 yaşındaki teknik adam, yıldız futbolcu Mbappe’yi nasıl durduracakları sorusu üzerine, “Bu, bir grup çalışması ve yalnızca Mbappe için geçerli değil. Fransa, Mbappe’yi besleyen ve onu daha da güzel yapan ekibe sahip. O şahane oyunculardan biri, genç ve gelişmeye devam edecek” yorumunu yaptı.

Scaloni, Lionel Messi’nin son defa Dünya Kupası’nda yer almasıyla ilgili, “Eğer bu Messi’nin Arjantin ile son maçı olacaksa, umarız kupayı kazanabiliriz. Bunun tadını çıkarmak için Dünya Kupası finalinden daha uygun bir senaryo olamaz” dedi.

Arjantin’in kalecisi Emiliano Martinez de turnuvaya üzerlerinde “soğuk duş” tesiri yapan Suudi Arabistan hezimetiyle başladıklarını belirterek, “Fransa’nın favori olduğunu duymak güzelimize gidiyor. Kendimizi kimseden aşağı görmüyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)