Armağan Çağlayan: Erken teşhis hayat kurtarıyormuş

Morgoth

New member
YouTube imalcisi ve sunucusu Armağan Çağlayan, akciğerinde kitle tespit edilmesinin akabinde ameliyat oldu. Ameliyat olduktan daha sonra kameraların karşısına geçen Çağlayan, sıhhat durumuna ait bilgi verdi.

DHA’nın haberine nazaran Çağlayan, yaşadığı süreci anlatarak, “Aslında yalnızca check-up için gelmiştim. Bir şikayetim yoktu. Göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Merda Erdemir Işık’ın odasına girdiğimde ‘En korktuğum yere geldim’ dedim daha sonra hocaya sinemamı gösterdim ve beni yolladılar. Merda hoca geçen mart ayında Edremit’te çektirmiş olduğum sinemaya bakmış. 3 milimetre olan kitle 16 milimetreye çıktığını görür görmez geri çağırdı. daha sonrası bitmek bilmeyen kanser süreci. Bu ekonomik zorluklarda ‘Her yıl check-up yaptırmaya gidin’ demek tahminen garip olacak ancak imkanı olan herkes yaptırsın. Sahiden erken teşhis, hayat kurtarıyormuş. 6 ay daha sonra gelmiş olsam tahminen farkı bir senaryo olacaktı. Hocalarımızın dikkati epeyce kıymetliydi. gorecek günümüz, yiyecek ekmeğimiz varmış. Hiç korkmadım ve aklıma ölmek gelmedi. Lakin ‘Acı çekeceğim’ diye korktum. Oburunun başına gelince ‘Ölecek’ diyoruz ancak insanın kendi başına gelince o denli olmuyormuş. Ağır bakımda hoş anılarım bile var. Check-up yaptırmak için buraya gelmiştim. Gerçek sonucun, teşhisi koyan gruba teslim olmak olduğuna karar verdim” dedi. (HABER MERKEZİ)