Bella Hadid: Müslüman kültüründe yetişmediğim için üzgünüm

Morgoth

New member
Model Bella Hadid, anne ve babasının boşanmasının akabinde California’da büyümesi niçiniyle Filistinli köklerinden kopmuş hissettiğini söylemiş oldu. “Müslüman kültüründe” yetişmesine müsaade verilmemesinden dolayı üzgün olduğunu belirten Hadid, “Uzun mühlet bu modülümü özledim ve bunu beni hakikaten üzgün ve yalnız hale getirdi. Büyürken her gün babamla bir arada olmak, ders çalışmak, ibadet etmek ve genel olarak Müslüman kültüründe yaşamak isterdim fakat bu bana verilmedi” dedi.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere bakılırsa, GQ mecmuasına konuşan Hadid ayrıyeten, “Orada yaşayan ve Filistin’i hiç özgür görmemiş yaşlılar için ve büyüyüp hala hoş bir yaşama sahip olabilecek çocuklar için Filistin’den bahsediyorum” tabirlerini kullandı.

‘BU DÜNYAYA MODEL OLMAYA GELMEDİĞİMİ FARK ETTİM’

Filistin’e takviye konuşmalarının moda dalında birtakım isimlerin gözünden düşmesine niye olduğunu ve kimi arkadaşlıklarını da bu yüzden kaybettiğini söyleyen Hadid, mesleği için görüşlerinden taviz vermek istemediğini belirtti. Hadid, “Bu dünyaya model olmaya gelmediğimi fark ettim. Bu pozisyonda olduğum ve konuşabildiğim için şanslıyım. Pekala, bunun makûs yanı ne? İşimi kaybetmem” diye konuştu.

Hadid “Biroldukca şirket benimle çalışmayı bıraktı. Kimi arkadaşlarım görüşmeyi büsbütün kesti. Yedi yıldır cuma akşamları konutlarında bir arada yemek yediğim arkadaşlarım bile. Artık beni konutlarına bile almıyorlar” dedi.