Castelfiorentino, meclis üyesi Monni öğrencilerle çevre hakkında konuşuyor

Undertaker

New member
Yeni nesillere nasıl bir çevre bırakacağız? Bu, bugün Auser tarafından Castelfiorentino’daki Enriques Enstitüsü’nün oditoryumunda tanıtılan ve çevre konseyi üyesi Monia Monni’nin de katıldığı tartışmanın temasıdır. Okul müdürü Barbara Degl’Innocenti, Castelfiorentino belediye başkanı Alessio Falorni, Castelfiorentino çevre meclisi üyesi Alessio Onnis, Auser’in temsilcileri (bölge adına Daniela Tinghi, Renato Campinoti, bölgesel için ve Gabriella Cantini Auser Castelfiorentino için).

Meclis üyesi Monni konuşmasında şunları söyledi: “Gezegenimizin sağlığı, onu ‘yaşanabilir’ tutmak ve geleceğini korumak için, gerçek bir ekolojik geçişin hayata geçirilmesi, yani çevre için daha sürdürülebilir yaşam tarzlarına geçiş şarttır. Ancak bu dönüşümün sosyal açıdan da adil olması gerekiyor çünkü gelecek her zaman başkasının pahasına daha iyi olamaz. Sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde inanıyorum ve bu nedenle Castelfiorentino’daki Enriques Yüksek Enstitüsü’ndeki çocuklarla bu konu hakkında konuşmak istedim. Bunun gibi karşılaştırmalar zenginleştirme ve önemli tartışma anlarıdır ve bu toplantıyı organize ettikleri için belediye yönetimine, bölgesel Auser’e ve okul müdürü Barbara Degl’Innocenti’ye teşekkür ediyorum”.

Fabio Petrini (çevre eğitimcisi) onlarla doğrudan etkileşime girerek sorularını teşvik etti ve yanıtladı; sosyolog Donato Petrizzo ise sabahın moderatörlüğünü yaptı.
Çok sayıda konu ele alındı: iklim sorunlarından (fosil yakıtların kademeli olarak yenilenebilir enerjiyle değiştirilmesi), çevreye saygıya ve Meclis Üyesi Monni’nin işaret ettiği gibi parkların korunmasına kadar, bunların “bölgelere açılarak” yönetilmesi gerekiyor. a aynı zamanda turist perspektifinden de, okul müdürü Barbara Degl’Innocenti’nin altını çizdiği “hepimiz için eko-sürdürülebilir bir gelecek tasarlama” amacıyla.
Castelfiorentino çevre meclis üyesi Alessio Onnis’e bu konferansı desteklediği için Auser’e, konferansa ev sahipliği yaptığı için Enriques Enstitüsü’ne ve varlığıyla konferansı onurlandırdığı için bölgesel meclis üyesi Monia Monni’ye teşekkür ediyorum. Gerçekten ilginç fikirlerle dolu, bugüne kadar katedilen yolun, çevreyi özellikle çocuklarımız için daha iyi hale getirmek için almamız gereken önlemlerin neredeyse hikayesi olan bir toplantı. Son fakat bir o kadar önemli ve bir o kadar da önemlisi, topraklarımızın korunmasında daha aktif ve sorumlu vatandaşlar olma vatandaşlık görevimizdir.”