Cavriglia, eski Santa Barbara okulunda yeni 0-6 eğitim merkezi inşa ediliyor

Undertaker

New member
Cavriglia’da (Ar) Santa Barbara’nın ilkokulu, 0-6 yaş arası kız ve erkek çocuklar için entegre bir eğitim merkezi olarak yeniden doğuyor. Buna “Briketler” denir. Adı, bölgenin eski madencilik tarihini akla getiriyor, ancak bugün enerji açısından oldukça verimli bir bina haline geldi ve sismik cephede geliştirildi.
Bu sabah, diğerlerinin yanı sıra eğitimden sorumlu meclis üyesi Alessandra Nardini ve Cavriglia belediye başkanı Leonardo Degl’Innocenti o Sanni’nin huzurunda yapılan açılış töreni.

Toskana Bölgesi’nin Por Fesr 2014-20 ve altı yüz bin avroya eşit Gse kaynaklarıyla katkıda bulunduğu yenileme çalışmaları sayesinde, yapılan müdahalenin 950 bin avroluk kısmından yapı artık fotovoltaik sistem ve uzaktan kumanda ile donatıldı. ısıtma, aydınlatma, hava değişimleri ve enerji tasarrufu üzerine hareket edebilecek tüm teknolojilerin yönetim sistemi. Sonuç, neredeyse sıfır enerjili bir binadır (enerji sınıfı Nzeb).

Genel olarak anaokulu ve kreş, zemin katta 740 metrekare üzerinde gelişiyor ve ortak faaliyetlerin yürütüldüğü bir ortam olan “agora” ile birbirine bağlanıyor. Anaokulunun bölümü, ilgili tuvaletler, serbest aktiviteler için bir alan ve öğle yemeği için bir alan içeren iki bölümden oluşmaktadır. Çocuk odası bölümü, oyun ve dinlenme için bir karşılama alanı içerir.
Birinci katta ofis ve ebeveyn alanı olarak kullanılan bir oda bulunmaktadır. Bahçe kullanımı için açık alan da bulunmaktadır.

Meclis üyesi Nardini, “Çocuklar için eğitim hizmetleri, kız ve erkek çocukların geleceği için temel ve eğitim eşitsizlikleri ve yoksulluğa karşı mücadelede esastır” dedi. Tam da bu nedenle, Toskana topluluklarına güvenli, güzel, sıcak, kapsayıcı, yenilikçi ve çevre dostu anaokulları, anaokulları ve her düzeydeki okulları garanti etmek için sürekli bir taahhütte bulunmak, eğitime yatırım yapmayı seçen kamu idarelerini desteklemek önemlidir. eğitim. Meslektaşım Monni’ye bölgesel ortamın belirleyici katkısı için, Cavriglia belediye başkanına ve belediye meclisine bu ileri görüşlü müdahaleyi tamamlama azmi için teşekkür etmek istiyorum “.

Çevreden sorumlu meclis üyesi Monia Monni, “Bir kamu binasının iyileştirilmesi ve iyileştirilmesi her zaman iyi bir haberdir, ancak bu özellikle bir okuldan, dolayısıyla geleceğe bakan bir binadan söz edildiğinde böyledir. Ve gelecek ve enerji verimliliği zorunlu olarak yakından bağlantılıdır. Bu yeniden doğuşun, bölgesel POR FESR finansman çağrısı aracılığıyla sağlanan katkılarla mümkün olmasından gurur duyuyorum, bu şekilde okul, çocukları eğitip eğitmenin yanı sıra, CO2 emisyonlarının azaltılmasına da katkıda bulunacak, bu yönde önemli bir adım. Toskana’mızda ekolojik geçiş”.

“Bu tesisin meclis üyesi Nardini’nin huzurunda açılışını yapmaktan özellikle gurur duyuyoruz. Okul dünyasına yönelik ekonomik yatırım, yönetimin her zaman eğitim gibi temel bir sektöre gösterdiği ilgiye tanıklık ediyor. Sadece yenilikçi eğitim kursları ve modern ve güvenli yapılardan yararlanarak çocuklarımıza hak ettikleri geleceği garanti edebiliriz”, bunlar Cavriglia belediye başkanı Leonardo Degl’Innocenti o Sanni’nin sözleri.