Çaykur Rizespor’un yeni lideri Tahir Kıran oldu

PeLe

New member
Çaykur Rizespor’un yeni lideri Tahir Kıran oldu Çaykur Rizespor’da 19 Haziran’da yapılması planlanan lakin çoğunluk sağlanamaması sebebiyle ertelenen olağanüstü genel şura toplantısı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde 217 delegeden 153’ünün iştirakiyle gerçekleşti. Divan başkanlığını Rize Belediye Lideri Rahmi Metin’in yaptığı kongrede konuşan eski lider Hasan Kartal, “İyi makûs bir şeyler yaptık fazlaca şükür. 3 bin 500 – 4 bin ile başladığımız seyirci potansiyelimizi 12 bin şahsa kadar çıkardık. Ekonomik olarak epey dikkat ettik. Yeni liderimiz eksik yaptığımız yerlerimizi söyler Biz her vakit açığız. Liderimizin da bundan daha sonra yanında olacağımızı kendisine belirtiyorum. İkimiz de Rizeliyiz ve Rize için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sportif muvaffakiyetler da daha uygun yerlere gelirsek fazlaca daha hoş olur” dedi.

İdare ve kontrol konseyi raporlarının okunmasının akabinde yapılan açık oylamada tek aday olan Tahir Kıran, başkanlığa seçildi.

‘BU BÜYÜK CAMİAYI VAKTE TAŞIYACAĞIZ’

Oylamanın akabinde konuşan yeni lider Tahir Kıran, “Son senelerda daima olarak siz hemşehrilerimden Çaykur Rizespor Lideri olmam konusunda büyük bir talep görmekteydim. Bu hakikaten çok onur ve gurur vericiydi. Çaykur Rizespor Başkanlığı, tıpkı benim üzere her Rizelinin gurur duyacağı, gönülden isteyeceği gururlu bir makamdır” ifadelerini kullandı.

“Bir Rizeli olarak Rizespor’a hizmet borcum var” diyen Kıran şunları söylemiş oldu:

“Bahane üretmeden, sorunun modülü değil, tahlilin anahtarı olacağız. Tahlil üretebilecek kuvvetli bir takım ile başarılı yıllar için geliyoruz. Bu topluluğun menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek maksadıyla yola çıktık. Rizespor’u yalnızca Rize vilayetine sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı vakte taşıyacağız. Rizespor topluluğunu, hem saha ortasında hem saha haricinde en güzel biçimde temsil edeceğiz. Rizespor’da esaslı bir değişim için alana çıkıyoruz. Kulübümüzü bütün branşlarda en üste taşımak ve bilhassa lokomotifimiz olan futbolda başarımızı artırarak hak ettiğimiz hissesi almak; kulübümüzün haklarını saha ortasında ve haricinde özetlemek gerekirse her tabanda korumak; kulüp kaynaklarını, birikim ve imkânlarımızla birleştirerek, taraftarlarımız ve kentimiz için zenginliğe dönüştürmek biz Rizesporluların ortak davasıdır. İdealimiz, düsturumuz ve unsurlarımız bize Rize’nin ve Rizespor’un sorumluluğunu yüklerken, beraberinde Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgilerimizde spor ahlakından odunsuz hareket için bir taraf vermektedir. Rizespor için elimizden gelenin en düzgününü yapacağımızdan hiç bir hemşehrimin kuşkusu olmasın. Ne benim ne bir oburunun Rize’nin büyüklüğünün önüne geçmesi kelam konusu dahi olamaz. Rizespor kimsenin cebine sığmaz!”