Cem Yılmaz TÜYAP Kitap Fuarı’nda: Benden daha esprili oldukları aşikar

Morgoth

New member
Çektiği sinemaların senaryo kitaplarını imzalamak için 39. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’na katılan Cem Yılmaz, sevenleriyle bir ortaya geldi.

AA’nın haberine bakılırsa, sinema senaryolarının kaybolup gitmemesi için senaryolarını kitap haline getirdiğini belirten Yılmaz, “Film senaryosunu merak eden, ‘Ne formda bir şeydir, nasıldır bir sinemanın senaryosu, nasıl yazılıyor?’ diye merak edenler olur diye senaryolarımı bu biçimde kitaplaştırmıştım İnkılap Kitabevi ile. Burada sinemalarımızı izleyen seyirciyle buluşup birbirimize birer hatıra bırakıyoruz. Onlar bana bir şey söylüyor, ben onlara bir şey söylüyorum” dedi.

Sokağın, profesyonel komedyenlerden daha ileri olduğunu belirten Yılmaz, “Benden daha hayli esprili oldukları aşikar” diye konuştu.

Ziyaretçilerinden birinin yaptığı espriyi de anlatan Yılmaz şunları söylemiş oldu:

“‘Ağabey ben bunu okudum, epey hoş bir senaryo bence bunu sinema yapmalısın’ dedi. Yani bizde biraz bilakis bu işler. Yani biri de ‘Ağabey izlediğimiz sinemanın senaryosunu yeniden niçin okuyalım?’ diyor. Ben de diyorum ki bu teknik bir metin, senaryo metni. Şayet merak ediyorsan bu hatıra üzere bir şey.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)