Cem Yılmaz’dan ‘Gibi’ yorumu: Çok değişik bir mizah

Morgoth

New member
Netflix’te izleyicilerle buluşacak olan “Erşan Kuneri” dizisinin senaristi, imalcisi ve başrol oyuncusu Cem Yılmaz, rol arkadaşları Ezgi Mola ve Merve Dizdar ile TV100’de yayınlanan Az Evvel Konuştum’da konuk oldu. Gazeteci Candaş Tolga Işık, oyuncularla “Erşan Kuneri”yi konuştu.

“Erşan Kuneri fikri nasıl ortaya çıktı?” sorusunu yanıtlayan Cem Yılmaz, “Erşan Kuneri dizisi, lisanıyla, dünyasıyla biraz frapan bir iş. Çok uzun vakittir, sanki nasıl bir kıssayla bu adamı ve arkadaşlarını canlandıracağız diye düşünüyordum doğrusu. Babamın bir arkadaşı var Erşan ismi. Çok da ender bir isim. Lakin çocukluktan bir Erşan abiyi hatırlıyorum. Erşan Kuneri aslında ‘Sean Connery’ melodisinden arak bir şey” sözlerini kullandı.

‘GİBİ, ÇOK KOMİK BİR İŞ ANCAK SUNUM OLARAK DA ÇOK AKILLI’

Cem Yılmaz, Exxen’de yayınlanan “Gibi” dizisiyle ilgili de konuştu. Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi imzalı “Gibi”yi başarılı bulduğunu belirten Yılmaz, “Gibi ile ilgili hayli hoş şeyler duyuyorum. Çok değişik bir mizah, epey değişik bir sunum, değişik bir metin ve oynama formu. Bu bana fazlaca yeni ve hoş bir şey geliyor. Ne kadar hoş bir kapı. Çok komik bir iş fakat sunum olarak da hayli akıllı bir iş. Tuhaf lakin tuhaflığın daha değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.