Ceyhun Çıkarı: Futbol oynamak üzere bir niyetleri yok

PeLe

New member
Ceyhun Çıkarı: Futbol oynamak üzere bir niyetleri yok Beşiktaş’ın yeni sportif yöneticisi Ceyhun Yararı, Sergen Yalçın’ın istifa etmesinden daha sonra, Lider Karaveli’nin bakılırsave gelmesi ve devamında oldukcaça konuşulmaya başlanan ‘özkaynağa dönüş’ projesinin nasıl olacağını anlattı.

Tribünden gelen biri olduğunu lisana getiren Ceyhun Yararı, siyah-beyazlı gruba gelişi ve sportif yöneticiliğe geçiş sürecini, şöyleki lisana getirdi: “Temmuz ayında kulüpte başladım, Futbol A.Ş. Genel Müdürü olarak. Uzun yıllardır futbol bölümünün içerisindeyim. 15 yılı aşkındır çeşitli mertebelerde bulundum, çeşitli vazifeler aldım. bir süre futbolcu menajerliği yaptım, FIFA lisansım vardı. Doğal dünyada futbolcu menajerliği Türkiye’dekinin bilakis, kıymet verilen, kritik olan bir bakılırsavdir. Kulüplerin oyuncularının satılması, bunların yerlerine epeyce daha uygunlarının alınması konusunda futbolcu menajerlerinin değerli nazaranvleri vardır. Lakin Türkiye’de bu meslek repütasyonu fazlaca fazla olan bir meslek değil. Ben kısa bir süre bunu denedim, epeyce şey öğrendim. daha sonrasında pazarlama kısmında olmak üzerek epey farklı noktalarda bulundum. Birfazlaca kulübün ortasında epey fazla tecrübeler elde etme bahtım oldu. Çok uzun yıllardır Beşiktaş kongre üyesiyim, 22 yıldır kongre üyesiyim. Beşiktaş’ın ortasından gelen biriyim aslında, tribünden gelen biriyim, taraftarıyım. Ve nihayetinde sayın lider Ahmet Parıltı Çebi’yle (biroldukca idare heyeti üyesiyle de tanışıklığımız da vardı) temmuz ayında, kendileri sağ olsunlar, bana bu misyonu uygun gördüler. Futbol A.Ş. Genel Müdürü olarak vazifeye başladım. zatenız nazaranv tarifi olarak şu anda hali hazırda sportif yönetici olarak gerçekleştirdiğim bakılırsavlerin büyük bir kısmı aslına bakarsan, bir daha benim sorumluluğum içerisindeydi. İki hafta evvel de liderimiz sportif yönetici olarak yola devam etmemin daha sağlıklı olacağını düşündü ve bana bunu bildiri etti. Ben de en âlâ biçimde bu misyonu yapmak için elimden gelen bütün çabayı gösteriyorum. Umarım daima birlikte kulüp ortasında fazlaca epeyce başarılı günler geçiririz, birfazlaca kupayı daima birlikte kaldırırız diye ümit ediyorum.”

“SEZON BAŞI BİR SARMALIN İÇİNE GİRDİK”

Karı, geçen sezonki şampiyonluğun akabinde, başarısız geçen bir dönem yaşayan Beşiktaş’ın genel durumu ile ilgili müşahedelerini ise “Geçen dönem yalnızca ligde devam eden bir ekiptik. Aslında geçen dönem enteresan bir dönemdi. Çok fazla maç oynandı. Çabucak dönemin başında Şampiyonlar Ligi elemesi, sonrasındasında da Avrupa Ligi’nde grubumuzun yola devam edememesi, lige biraz daha odaklanmasını sağlamış olabilir. Çok fazla maç, geçen dönem da vardı, lig biraz daha geç başlamıştı. O devirde de biroldukca sakatlıklar yaşandı, lakin geldiğimiz noktada sonlara yanlışsız puan farkı kapanmış olsa da hocamız ve grubumuz muvaffakiyetle şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı. Tabi bu dönem şanssızlıklar biraz üst üste geldi diyebiliriz. Aslında güzel başladık döneme, birinci altı haftaya baktığınızda önderdik. İşler düzgün gidiyordu. daha sonrasında Şampiyonlar Ligi macerası başlayınca, evvel fizikî ezalar, daha sonra sakatlıklar olmaya başladı. Sakatlıklar tabi ki kadronun da ritmini bozan bir öge. Üst üste gelen sakatlıklardan daha sonra birkaç yenilgi üst üst geldi, orda bir ritim bozukluğu kesinlikle oldu. Maalesef futbolda bu biçimde devir periyot çıkışlar ve düşüşler oluyor. Maalesef Sergen hoca daha sonrasında ayrıldı. Başkan hoca geldikten daha sonra zatenız oyun manasında rakiplerimize üstünlük sağlayan bir grubuz. Dediğim üzere dönem başında maalesef bu biçimde makûs dönemler olabiliyor. Dönem başında tabiri caizse bu biçimde bir sarmalın içine girdik” kelamlarıyla tabir etti.

“BEN BU PROJENİN UYUM NOKTASINDAYIM”

Siyah beyazlıların sportif yöneticisi Ceyhun Karı, Sergen Yalçın’ın istifası ve Lider Karaveli’nin nazaranve başlamasıyla gündeme gelen bir daha yapılanma sürecinin neresinde olduğu sorusuna ise “Evet şu anda hali hazırda Lider hoca ile devam eden bir proje var. Kıymetli olan nokta şu; yola devam ederken, ne biçimde devam edeceğimizle alakalı, gerek liderimizle, gerek idare heyetimizle pek epeyce toplantılar yaptık. Hepimizin ortak noktası şu; kesinlikle üreten, özkaynağından beslenen, yurt haricinden alacağı oyuncularda da öncelikli olarak geliştirebileceği ve mali manada da gelir elde edebileceği, fakat tıpkı anda da (eğer olmazsa olmaz) rekabetçi olacak bir tertip, bir yapı üzerine yoğunlaştık. Bunu gerçekleştirmek kesinlikle bizim en büyük hayallerimizden biriydi ve Lider hocayla yola çıktık. Alışılmış ki benim dahilime gelince; ben burada uyum noktasındayım. İdare konseyimiz var, teknik heyetimiz var, ortaya koymuş olduğumuz bir vizyon var. Bunun gerçekleştirilmesiyle alakalı gerekli aksiyonları, tertibi yapması gereken ve gerekli bütün adımların atılmasıyla alakalı, idare heyetinden onay alması gereken, hocaya da bu sistemin uygun bir biçimde, düzgün bir biçimde devam edebilmesi için uygun ortamı, sağlıklı ortamı yaratması gereken şahısım. ötürüsıyla bu uzun soluklu projede aslında, başlangıç noktasında Lider hocanın kadroda olması hem benim fazlaca büyük bir dileğimdi, birebir vakitte idare heyetimizin da fazlaca da uygun gördüğü bir şeydi. Kendi içimizden yetişen bu şahsa, bu bakılırsavin verilmesi konusu onların uygun gördüğü bir şeydi. ötürüsıyla Başkan hocamızla başladık. bir daha söylüyorum, büsbütün benim, Lider hocanın ya da oburlarının isimleri hiç kıymetli değil, konumları hiç değerli değil. Değerli olan orada vizyon, yaklaşım, mantalite. Biz muhakkak Beşiktaş’ı üreten, daima özkaynağından beslenen ve alacağı yabancı oyunculardan da önemli manada para kazanan, ekonomik manada kendisini düzlüğe çıkaracak bir yapıya çıkartacak, vizyonu ortaya koyduğumuz kanaatindeyim” kelamlarıyla karşılık verdi.

“PROJE YAPIYORUZ BİZDEN BİR ŞEY UMMAYIN DİYE BİR NİYETİMİZ MUTLAKA YOK”

Karı, projeyi hayata geçirirken kendilerinden bir kaç sene bir şey beklenmemesi üzere bir kanılarının olmadığının altını çizerek, “Ancak yenidendan altını çiziyorum, bu şöyle dillenmesin, muhakkak yanlış anlaşılmasın; biz bunları yapacağız, bir noktada ekonomik tertibi, yapıyı toparlamaya çalışacağız fakat bir yandan da bizden bir şey ummayın, birkaç sene bizden bir şey olmaz değil. Katiyetle bunu söylemiyoruz. Biz katiyetle lakin mutlaka bu yapıyı oluştururken bir yandan da epeyce rekabetçi olacağız, gelecek dönem da bir daha şampiyonluğun en büyük adaylarından bir tanesi olacağız. İdare heyetimizle, hocamızla, teknik heyetimizle, büsbütün altyapısal manada da tesislerimizde oluşturduğumuz yapıyla, daima ortamıza katılacak olan yeni genç arkadaşlarımızla, biz büsbütün gelecek dönemden itibaren bir daha şampiyonluğun en büyük adayı olacağız” diye konuştu.

“11 OYUNCUYU ÖZKAYNAKTAN YAPACAĞIZ DERSEK ŞAMPİYONLUĞU SÖYLEMEK MÜMKÜN OLMAZ“

Hayata geçirilen yapılanmanın yanlış anlaşılmamasını isteyen ve büsbütün özkaynağa dönük bir ekip projesi olmayacağını söyleyen Yararı, “İkisinin bir harmanı olması fazlaca değerli. Bir sefer her kim ki ‘bütün takımımızı biz altyapıdan çıkan oyuncularımızla, özkaynağımızdan çıkan oyuncularımızla oluşturacağız ve bu türlü rekabetçi olacağız ve bu türlü şampiyon olacağız’ derse, bu hayli sağlıklı bir durum olmaz. İşin dürüstçesini söylemek gerekirse fazlaca inandırıcı olmaz. Bu harmanı yanlışsız yapmak lazım. Bir kez bu oyuncularla ilgili en kıymetli şey şu; bu oyuncuların alanda yer alacağı dakikaların vakit içindemasını epeyce sağlıklı bir biçimde yapmak lazım, bu planlamayı epeyce yanlışsız yapmak lazım. Oyuncuların bir kez, fizikî gelişimi, mental gelişimi son derece kritik. Biz bunları epey yakından takip ediyoruz aslına bakarsanız. Emirhan İlkhan’ın da, yarın Emirhan Delibaş’ın da, Demir Ege Tıknaz’ın da, ya da öteki biroldukca özkaynağımızdan çıkan oyuncunun da hakikat dakikalarını biz planlıyoruz. Alanda olacakları dakikaları hocamızla birlikte hakikat biçimde planlıyoruz. Lakin muhakkak şunu net bir biçimde söyleyeyim, biz 11 tane oyuncumuzu bu türlü yapacağız dersek, şampiyonluğu yanında söylememiz mümkün olmaz, zikretmemiz fazlaca gerçek olmaz. Bizim yanlışsız biçimde hem alacağımız yabancı oyuncuların yapısını, birebir vakitte alacağımız Türk oyuncuların yapısını gerçek harmanı oluşturacak biçimde planlamamız lazım. Yalnızca 19-20 yaşında oyuncularla şampiyon olamazsınız, lakin onların da dinamizmine hayli muhtaçlığımız var” sözlerini kullandı.

“25 KİŞİLİK TAKIMIN KATİYETLE 7-8’İ ÖZKAYNAKTAN OLACAK”

Özkaynaktan önemli manada beslenen bir yapı oluşturacaklarını söyleyen Ceyhun Karı, “Bizim amacımız bütün bu oyuncuların gerçek vakitte gruba katılması. Rıdvan, Ersin aslına bakarsanız bir günde bu kadronun 11 oyuncuları olmadılar, evvel rotasyon oyuncuları oldular, sonrasındasında gerekli gelişimi gösterdiler ve Ulusal Kadro’ya kadar da ikisi de yükseldi. Serdar için de bu yol izlenecek kesinlikle, Emirhan İlkhan için de izlenecek ve daha birfazlaca oyucumuz yarın öbür gün o gelişimi tamamladıklarında 11 oyuncumuz olacaklar. Fakat şunu net bir biçimde söyleyebilirim, yaklaşık 25 kişilik takımımızda kesinlikle 7-8 tane özkaynağımızdan çıkmış oyuncu olacak. Bu şayet olmazsa olmazımız. Gerisinin de gerçek harmanını kesinlikle yapıyor olacağız. Bu ortada şunu da söylemek lazım; daima bu biçimde özkaynaktan çıkan oyuncu diyoruz lakin özkaynağımıza da A ekibimize da dışardan destekler de yapacağız. 19-20 yaşlarında öbür ekiplerde hoş gelişim göstermiş oyuncuları biz takımımıza katıyor olacağız. Bunların harmanı son derece kritik. İlla 10 yaşından itibaren bizim özkaynağımızda olmuş bulunmasına gerek yok. Bunun ideali tabi ki DNA’sında Beşiktaş olan oyuncuları kullanmak lakin dediğim üzere bu gerçek harmanı biz yapacağız ve 25 kişilik takımımızın kıymetli bir kısmını özkaynağımızdan çıkan oyuncularla gerçekleştireceğiz. İnşallah fazlaca güzel yerlere gelecekler, hayali olanları Avrupa’nın değerli liglerine tabi ki göndereceğiz. Onların mutlaka önünü kesmek üzere bir niyetimiz yok” dedi.

“ÖNDER HOCA BU PROJENİN KESİNLİKLE LAKİN KESİNLİKLE İÇİNDE OLACAK”

Bu projede teknik yöneticinin değerine de değinen siyah beyazlı kulübün sportif yöneticisi, “Bu projeye uygun biçimde yaklaşımı olan, Beşiktaş’a o gözle bakan, ekibi bu türlü projelendirecek ve bu türlü yaklaşacak bir hoca olacak muhakkak. aslına bakarsanız şu anda mevcut hocamız Lider hoca esasen içimizden çıkan bir insan ve yaklaşımı da bu. Katiyetle Başkan hoca devam ederse Lider hoca, yarın öbür gün bunu dönem başı olarak katiyetle algılanmasın, (hep spekülasyonlar oluyor) biz Lider hocamızdan son derece mutluyuz ve bu projenin kesinlikle ancak kesinlikle içerisinde olacak aslına bakarsanız. Zira kendisi de aslına bakarsanız bu projemizi detaylandırdığımızda o masanın bir koltuğunda oturan bir tanesiydi. Ve her vakit da bu projenin içerisinde yer alması bizi epeyce memnun edecek. O gelişimi sağlatacak insanlardan bir tanesi, o hakikat oyuncuların hakikat vakit içindemalarını planlayacak şahıslardan bir tanesi o. Lakin yarın öbür gün bu sistemde teknik yönetici olarak Lider hoca olmasa da, gelecek kişinin muhakkak bu zihniyeti paylaşıyor olması lazım. Yani aksi bir yaklaşım bize kısa vadede (o da şüpheli) tahminen katkı yapar, lakin orta uzun vadede katiyen bizim o hayalini kurduğumuz Beşiktaş’ın yapısını oluşturmamızda aksi bir durum oluşturur. ötürüsıyla gelecek olan hocanın bu zihniyete haiz olan bir hoca olacağını söyleyebilirim ben” diye konuştu.

“YARIN ÖBÜR GÜN FATURA BANA KESİLEBİLİR SORUN YOK”

Ceyhun Çıkarı, “Bu üslup projelerde alınabilecek makus sonuçların akabinde oluşacak reaksiyonlara ne kadar dayanacaksınız?” formundaki soruya ise “Şimdi bu işin püf noktası, bu işi şahısların isminin üzerinden çıkartmak, farklı bir eksene kaydırmak. Yani Beşiktaş taraftarı her vakit genç oyuncularına sahip çıkmıştır. Yarın öbür gün fatura bana kesilebilir, sorun yok burada. Ya da bir hocaya kesilebilir. Değerli olan nokta bu zihniyetin devam etmesi. bir daha altını çizerek söylüyorum. Kıymetli olan nokta üretmek, daima kendini geliştirmek ve ekonomik manada da kulübü düzlüğe çıkartan nizamlı bir yapı oluşturmak. Ceyhun Karı masraf bir diğeri gelir sorun değil, ya da Başkan Karaveli sarfiyat bir oburu gelir. Fakat Beşiktaş taraftarının genç oyuncuları, özkaynağından çıkan oyuncuları sahiplenmesi muhakkak değişmeyecektir. Ben bu mevzuda hiç bir kuşku duymuyorum. Dayanamama konusuna gelince, bu proje her vakit dayanır. Zira Emirhan İlkhan’ın alana girmesi bizi nasıl taraftar olarak heyecanlandırıyorsa, tribündeki bütün Beşiktaşlıları da, ya da ekran başında Beşiktaş’ı takip eden herkesi de esasen hayli heyecanlandırdı. Ve bu yarın öbür gün öteki bir oyuncuya olduğunda da eminim ki tıpkı heyecan duyulacak. Bu değişmeyecek. Üretmekten muhakkak Beşiktaş taraftarı sıkılmaz, üretilmesinden mutsuz olmaz. Tabi ki bu işin sportif tarafı var, bir daha söylüyorum, sportif manada şayet bir kadro sonuçlar makus giderse, şahıslar değişir. Bu esasen Türk futbolunun gerçekleri. Lakin zihniyet değişmeyecektir, katiyen Beşiktaş bu yola baş koymuştur. Beşiktaş her vakit üretmeye devam edecektir” diye karşılık verdi.

“BÜYÜK KADRO FUTBOLUNU BÜYÜK FUTBOLCULAR OYNAR”

Ceyhun Karı, önümüzdeki dönemin transfer siyasetinde yıldız mı yoksa, kadronun muhtaçlığı olan futbolcu mu alacaklarına dair planlamadan bahsederken, “Yıldız futbolcunun tarifini yeterli yapmak lazım. Yıldız futbolcuyu mesleği epeyce oldukça uygun olan futbolcu olarak tanımlıyorsak, haliyle maaşlar da, bonservisler de fazlaca önemli manada yukarda oluyor. Evet bu türlü oyunculardan çok bizim kendi bedelimizi oluşturacağımız, bizim sistemimize uygun olan, yarın para kazanabileceğimiz ve burada fazlaca başarılı olacağına inandığımız oyuncuları muhakkak düşünüyoruz. Lakin bunu, biraz evvel bahsetmiş olduğuniz ‘takımın hamalı’ tabiriyle değil, kendi yıldızlarımızı, kendimiz yetiştireceğiz. Bunu net bir biçimde söyleyebilirim size. Göze fazlaca güzel gelen, Beşiktaş futbolu oynatan, Başkan hoca yahut bir oburu her vakit bunun bu biçimde devam etmesi lazım. Büyük ekip futbolu oynayacağız ve büyük kadro futbolunu da büyük futbolcular oynar. Bunun katiyetle oyuncunun yaşıyla, mesleğiyle alakası yoktur. Kıymetli olan şey sahanın içerisindeki performansıdır. Ve bu performansı alacağımız oyuncularla alakalı fazlaca ağır çalışmalar yapıyoruz. 14 tane oyuncumuzun mukavelesinin bittiğini söylemiş olduniz lakin bizim şu anda hayli fazla oyuncumuz var. İnsanların aklına şu gelmesin, 14 oyuncu gidecek, 14 oyuncu gelecek, hayır. aslına bakarsan bizim A Takım’da 27-28 tane oyucumuz ve takım dışı olan oyuncularımız var. Takım dışı olan oyuncularımızın da kontratı bitiyor. Yaklaşık 25 kişilik takımımız katiyetle olacak. Bu planlamada da biraz evvel bahsetmiş olduğum üzere 7-8 tane özkaynak olacak. Fakat oburlarının hepsi de kalburüstü oyuncular olacak. Alacağımız 19-20 yaşındaki oyuncu da, şayet olursa 30 yaşındaki oyuncu da Beşiktaş formasını rahatlıkla kaldırabilecek oyuncular olacak. O yüzden de sabır beklemiyoruz” tabirlerini kullandı.

“KESİNLİKLE HAYALPEREST DEĞİLİZ”

Taraftardan sabır istemediklerini yenidenlayan ve şampiyonluğa oynayacak takım kuracaklarını bir dahaleyen genç sportif yönetici, “Biz 1-2 sene bir şey yapmayacağız, gidip oyuncuları geliştireceğiz. Hayır. Biz ortasında bulunduğumuz ülkenin de, kulübün de dinamiklerini uygun biliyoruz. Hayalperest mutlaka değiliz. Gerçekçi olmak zorundayız. Evet üretmek zorundayız lakin kimseye de başarısızlık vaat edemeyiz. Sportif manada muhakkak başarılı olacağız, ben bu mevzuda en ufak bir kuşku duymuyorum. Biz aylardır yaz dönemi için çalışıyoruz, epeyce ağır bir biçimde çalışıyoruz birebir vakitte. hiç bir biçimde yanılgıya yer yok, bunun sorumluluğunun şuurundayız. En ufak bir yanılgı olmadan yaz döneminde yanlışsız atakları yapacağız ve bu grubun katiyetle önümüzdeki dönem şampiyonluğun ne büyük adayı olacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

“TRANSFERDE KESİNLİKE YAŞ SONU BELİRLEMEDİK, BELİRLEMEYECEĞİZ”

Transferde ‘yaş sınırı’ getirecekleri istikametindeki argümanların gerçek olmadığını belirten Ceyhun Karı, “Bunlar katiyen yanlışsız değil. Sayı vermek daha gerçek olur, 33-34 yaşındaki bir oyuncu parasız da olsa 2-2.5 milyon Euro maaşı var ise bu hayli manalı bir atak olmaz. Bu mevzu büsbütün yaştan bağımsız. Ha birebir oyuncu 30-31 yaşında deneyimlenmiş bir oyuncu olarak maliyeti düşük olursa niye alınmasın? Kıymetli olan nokta hakikat biçimde kadromuzun çarkının ortasında yer alabilmesi. Gerisi ayrıntı. Yok 27 yaş üzere bir hudut vs, o denli bir şey olur mu? Futbolda katiyetle bu biçimde bir hudut koyamazsınız esasen. Tabi ki ideali ne kadar genç olursa o kadar âlâ, ne kadar maliyeti düşük olursa o kadar iyidir” açıklamasında bulundu.

“VIDA, LARIN VE İNANÇ’LA YANLIŞSIZ EKONOMİK KAİDELER OLURSA DEVAM EDERİZ”

Larin, Vida ve İnanç’la yapılan mukavele görüşmeleri hakkında bilgi veren Karı, “Yoğun biçimde görüşmelerimiz devam ediyor. Dönem başından beri aslında aralıklarla bu görüşmeleri yaptık. Tabi bir yandan da epeyce ağır bir maç trafiği var. Bu ulusal ortada da yinedan görüşeceğiz. İnşallah her üçü için de gerçek ekonomik kaideler olursa devam ederiz. niye olmasın. Üçü de grubumuz için kıymetli oyuncular, planlamamızda yer alabilecek oyuncular. Dönem sonuna hakikat inşallah yenidendan hepsiyle anlaşmış oluruz. Lakin anlaşamazsak da kesinlikle alternatiflere yanlışsız yönlenmek zorundayız” diye konuştu.

“LARIN’İN OYNATILMAMASINDA NE İDARENİN NE BENİM EN UFAK BİR DAHLİ YOKTUR”

Çıkarı, Cyle Larin’in Öznur Kablo Yeni Malatyaspor maçında 11’de olmamasıyla ilgili olarak, “Sözleşme imzalamaya yanaşmadığı için idare ve Ceyhun Karı oynattırmadı” biçiminde toplumsal medyada çıkan spekülasyonlarla ilgili olarak da “Aslında sorunun ortasında yanıtı da var. Cumartesi oynadık maçı, 13.30’da oynadık. Öncesinde Karagümrük maçında birinci 11’deydi Larin. Şayet o denli bir şey olsa niye Karagümrük maçında oynasın. Yarın öbür gün goreceksiniz ki eminim bir daha 11’de olacaktır. Zira kıymetli bir oyuncu Larin. Bir sefer bu yorumlar Lider hocaya epeyce büyük saygısızlık yani. Bizim idare heyetimizin, benim şahsen Başkan hocanın kararlarına karşımam, onu yorumlamam diye bir şey kelam konusu olamaz. Kendisi ekibin teknik işverenidir, takımıyla birlikte bir plan yapar, hafta boyunca idmanlar çerçevesinde görmüş olduğu, planlamış olduğu amaçlar çerçevesinde bir karar verir. Bu haftaki kararları da büsbütün öyleydi. Ben de herkes nasıl seyrettiyse o biçimde seyrettim. Muhakkak idare konseyimizin dahli yok. Bir teknik karar alındı, yarın bu karar farklı olabilir. Değişik oyuncular oynayabilir. Birebiri Serdar Saatçi niye oynamıyor, Can Bozdoğan niye daha az vakit alıyor üzere sorular da epeyce var. Sonu yok tabi. Az evvel bahsettiğim geniş takımın kimi vakit de kasvetleri bunlar. Bizim, oynatamadığımız vakit da rahatsız olduğumuz oyuncular da kesinlikle var. 27-28 tane A kadro oyucusu olunca da, bu hafta iki tane ulusal oyuncumuz 25 kişilik takımda yer alamadı. Bu üslup kararlar daima birtakım spekülasyonları birlikteinde getirir. Farkındayız lakin taraftarlarımıza net bir biçimde şunu söylemek istiyorum, burada profesyonellerin ya da idarenin en ufak bir dahli olmadı, olamaz da. Hiç kimse spekülasyonlara kulak asmasın. Başkan hoca en doğrusu her neyse onu yapıyor” açıklamasını yaptı.

“KADRO DIŞI OLANLARIN FUTBOL OYNAMAYA NİYETİ YOK”

Yararı son olarak takım dışı oldukları biçimde hiç bir ekibe gitmeyen futbolcuların oynamaya niyetlerinin olmadığı belirterek, “Onlardan daha fazlaca biz uğraşıyoruz. Onların futbol oynamak üzere bir niyetleri yok. Biz lakin onların yenidendan futbola kazandırılması için hem kulübümüze yararı olsun tıpkı vakitte artık bu tatsız durum devam etmesin diye uğraşlarımız devam ediyor. Menajerleri bir yandan grup bakıyor, biz de bağlantılarımız kullanarak grup bulmaya çalışıyoruz. Tabi ki maalesef maaşlar yüksek. Bizim bu meseleleri bertaraf etmemiz lazım. Yüksek maaşlar olduğu vakit onların da tercihleri biraz daha farklı olabiliyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. Olursa yeni kulüplerinin ismi muhakkak olur, şayet olmazsa kontratları var, dönem sonuna kadar bu biçimde devam edebilir” halinde konuştu.

KAYNAK: DHA