Dev maçın akabinde flaş yorum! “Kural ihlali yapıldı”

PeLe

New member
Dev maçın akabinde flaş yorum! “Kural ihlali yapıldı” Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig ‘in 11’inci haftasında Başakşehir ile karşı karşıya geldi. Heyecan dolu karşılaşma sarı-lacivertlilerin 1-0’lık galibiyetiyle tamamlandı.

Fenerbahçe ve maçın tek golünü 84’üncü dakikada Diego Rossi attı. Bu sonuçla birlikte Fenerbahçe puanını 23’e yükseltti. Emre Belözoğlu idaresindeki Başakşehir 20 puanda kaldı.

Fanatik müellifi ve eski hakem Deniz Çoban ise nefes kesen kritik maçın en kritik ve en hayli tartışılan konumlarını kıymetlendirdi. İşte Çoban’ın o yazısı;

“ZORBAY KÜÇÜK, KURALI İHLAL ETTİ”

Daha evvelki yönettiği maçlarda da “Kural Kitabı” ile ortasının beğenilen olmadığını göstermiş olan Zorbay Küçük, dün de bu inancımızı kuvvetlendirdi. Serdar Aziz’in ayakkabı değiştirdiği konumda oyuna girmek istediği anlarda, oyuna girmesine müsaade vermeyerek kuralı bir daha ihlal etti. 22. dakikada yaşanan durumda, Serdar oyun alanı haricindeyken, Fenerbahçe neredeyse gol yiyecekti. Aslında kurala nazaran, beklemeden, oyun oynanıyor bile olsa Serdar’ı oyuna alması gerekirdi.

“PENALTI VERİLMEMESİ DOĞRUYDU”

12. dakikada Ömer Ali’nın koluna temas eden topta Fenerbahçeliler penaltı beklediler. Bana göre bu konumda penaltı verilmemesi daha doğruydu. Ağır çekim manzarayı izlemek bence aldatıcı. Olağan çekimde, Ömer Ali’nin kolunun salınımı doğal. Top fazlaca kısa uzaklıktan geliyor ve Ömer Ali’nin kolunun doğal durumunun dışına çıktığını düşünmüyorum.

“HASAN ALİ’NİN MÜDAHALAESİNE PENALTI VERİLEBİLİRDİ”

76. dakikada da Fenerbahçeliler, Henrique yerde kalınca penaltı beklediler. Hasan Ali konumda fazlaca temiz değil. Topa hareketlenmeye çalışan rakibini çekerek durdurmaya çalışıyor. Ben penaltı verilse bu durumda daha gerçek bulurdum. Şunu da belirtmeliyim ki bu iki tartışmalı penaltı sonucu da “sana göre, bana gore” konumlar olduğu için hakem sonucunın destekleneceği ve VAR müdahalesi gerekmeyen durumlardı.