Dorukhan’dan transfer açıklaması! ‘Turnuvadan daha sonra…’

PeLe

New member
Dorukhan’dan transfer açıklaması! ‘Turnuvadan daha sonra…’ EURO 2020’ye sayılı günler kaldı. 11 Haziran Cuma günü A Ulusal Futbol Ekibimiz, İtalya ile turnuvaya start verecek. Ulusal futbolculardan birisi olan Dorukhan Toköz, Avrupa Şampiyonası öncesinde yayıncı kuruluş beINSports’un sorularını yanıtladı. Dorukhan, Avrupa Şampiyonası, ulusal gruptaki hava ve mesleğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Dorukhan Toköz’ün açıklamaları:

Ortam fazlaca düzgün. Ulusal ekipteki arkadaş kümesi olarak hayli hoş vakit geçiriyoruz. Lakin ondan çok epeyce güzel çalışıp turnuvaya fazlaca güzel hazırlanıyoruz. Her şey fazlaca hoş. İdmandan kalan boş vakit içinderda da birlikte vakit geçiriyoruz.

Isınmalarda Şenol hoca bize küçük oyunlarla eğlenceli ısınmalar yaptırıyor. Orada herkes daha motive oluyor, fazlaca eğleniyor, fazlaca keyifli geçiyor. daha sonrasında idman kısmına geçiyoruz. bu biçimde hoca ne istiyorsa ona çalışıyoruz. Hem üst düzeyde geçiyor, birebir vakitte eğlenceli geçiyor.

“ŞENOL GÜNEŞ BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL”

Şenol hoca benim için epeyce özel. Zira ben birinci Beşiktaş ‘a geldiğim vakit bu biçimdelar oynamıyordum ancak benimle daima ilgileniyordu, daima yapmam gerekenleri söylüyordu, eksiğim olduğunda söylüyordu. daha sonrasında beni oynattı sağ olsun. Oynattıktan daha sonra da hoca ulusal ekibe geldi, beni ulusal gruba da çağırdı. Birinci 11 oynadığım maç Eskişehir’de Moldova ile oynadığımız maç. Kendi memleketimde beni birinci 11 oynattı. Artık de orada serüven başlayıp buralara kadar geldim.

Eskişehir benim için epey özel. Zira doğup büyüdüğüm yer, memleketim. Birinci 11 oynadığım A Ulusal maçımda da sağ olsunlar bana fazlaca dayanak vermişlerdi. Bir de esasen ben oranın tribünlerinde büyüdüm, hayli maçlarına gittim, babam beni epeyce götürdü. Ben oranın taraftarıydım esasen, inşallah eskisi üzere Anadolu’nun parlayan yıldızı olacak.

Doğal ki Eskişehirspor’un şu anki durumu için üzülüyoruz fakat bunun birfazlaca niçini var. Lakin inşallah toparlayacak ve eskisinden daha yeterli olacak diye ümit ediyoruz.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Ben Beşiktaş’a geldiğimde de söylemiştim. Buraya geldiğimde 2 gayem vardı. Bir tanesi Beşiktaş’la bir arada kupalar kazanmak. Allah’a şükür geçtiğimiz bir ay içerisinde bunların hepsini yaşadım. İkinci maksadım, Beşiktaş’ı Avrupa’da en uygun biçimde temsil etmek. İnşallah, bakalım bakılırsaceğiz. Turnuvadan daha sonra her şey aşikâr olacak ancak şimdilik o denli duruyor. Günün birinde olağan olarak geri döneceğiz inşallah…

En çalışkan Enes Ünal’dır. İdmandan evvel herkes fitness’a giriyor, Enes’le birlikte de biz gireriz. Sabah Enes kalkar, fitness’ına girer, idmandan daha sonra koşusunu yapar. Enes en çalışkandır diyebilirim.

En hırslı Burak ağabey. Ne olursa olsun, yaşı kaç olursa olsun. En tecrübelimiz Burak ağabeyimiz lakin hırsından hiç bir şey kaybetmedi. esasen görmüştür herkes. Hem şampiyon oldu hem ulusal ekipteki performansı…

En eğlencelisi benimdir herbiçimde. Nereye gitsem bir cümbüş bulurum kendime… Ya oyun oynarız, ya muhabbet ederiz. Bir biçimde cümbüş bulurum kendime…

Turnuvada ligdeki üzere epeyce fazla top kapma istatistiğimi talih gelirse burada da yapmaya çalışırım. birebir zamandafansif, hem ofansif oynadığım için, defansa yardım etmek için epeyce top kapman gerekiyor. O da benim bir özelliğim. Kaptığım toplarla bu biçimde bir istatistik çıkmış, mutluyum.

Cenk ağabey de keşke burada olsaydı. Fakat gördüğünüz üzere burada olmayan her insanın duaları bizimle oluyor. İkisine de fazlaca teşekkür ederim. Döndüğümde şayet müsait olurlarsa onlarla görüşeceğiz.

Dorukhan Toköz’ün oynadığı en güzel 11:

Tolga Güçlü, Rosier, Pepe, Vida, Caner Erkin, Atiba, Oğuzhan Özyakup, Rachid Ghezzal, Quaresma, Cenk Tosun, Burak Yılmaz.