Dursun Özbek, Yelken Şubesi Sponsorluk Muahedesinde Konuştu

PeLe

New member
Dursun Özbek, Yelken Şubesi Sponsorluk Muahedesinde Konuştu AJANSSPOR HABER

Amatör sporlarla ilgili faaliyetlerini sürdüren Galatasaray, yelken branşı için sponsorluk mutabakatı imzaladı. Süperpar ile yapılan iş birliği ile Sarı-Kırmızılılar, yelkene kaynak yarattı. Galatasaray ile Süperpar, düzenlenen imza merasiminde bir ortaya geldi. Yapılan merasime Galatasaray Lideri Dursun Özbek ve Süperpar İdare Şurası Lideri Azat Baykal katıldı.

Destekte mali hudut yok

Galatasaray ile sponsorluk muahedesi imzalayan Süperpar İdare Heyeti Lideri Azat Baykal, Sarı-Kırmızılı kulübe yapılacak takviyede mali bir hududun olmadığını lisana getirdi. Baykal, Süperpar’ın yelken şubesinin gereksinim duyduğu tüm ekipmanların tahsis edileceğini duyurdu.

Baykal: “Yelkenden gelme insanlarız, federasyon başkanlığı yaptım”

Azat Baykal “İlk basamakta kapıdaki minibüsle, antrenör botu tahsis edildi. sonrasındasında şubeden gelecek isteklere göre gerekli yardımları yapacağız. Maddi bir hudut koymadık. Biz zira yelkenden gelme insanlarız. İki periyot federasyon başkanlığı yaptım. 62’de başladığım yelken hayatım devam ediyor. Yelkenin ne kadar değerli olduğunu bildiğim için her türlü yardımları yapıyoruz” dedi.

Özbek: “Yarışın doruğunda yer almayı planlıyoruz”

Basın toplantısında açıklama yapan Galatasaray Lideri Dursun Özbek, “Yelken sporunda rekabet kızışmış vaziyette. Biz de Galatasaray olarak bu rekabetin ortasında olduğumuzdan gerek kendi imkanlarımızla gerekse sporsor imkanlarıyla bu yarışın doruğunda yer almayı planlıyoruz. Galatasaray olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız” sözlerini kullandı.

“Galatasaray, Türkiye’ye olimpiyat sporlarını getiren kulüptür”

Sözlerine devam eden Özbek, “Galatasaray 600 yıla yaklaşan bir eğitim kurumundan neşet etmiş bir spor kulübü. 400-500 yılın birikimi kulübün içine koyuldu. Türkiye’ye olimpiyat sporlarını getirmek misyonu vardı ve bu misyon yerine getirildi” açıklamasını yaptı.

“100. yılda olimpik kategoride en başarılı kulüp olmak istiyoruz”

Özbek, “Önümüzdeki sene Cumhuriyetin 100. yılını kutlayacağız. Çok kıymetli bir kutlama. Çok değer verdiğimiz bir devir. Zira Galatasaray’ın anıldığı her yerde tepede olmayı gayeler. Bu prestijle bilhassa olimpik kategoride 100. yılda en başarılı kulüp olmanın inancıyla hareket ediyoruz. Bize ışık tutan Selim Sırrı Tarcan’dır. Olimpik sporlar için büyük efor sarfetmiş ve bize öncü olmuştur. Her vakit onu takip edeceğiz” dedi.

“İnşallah bu dayanağı atletlerimiz güzel değerlendir”

Dursun Özbek, “2024 Paris Olimpiyatları’nda yelkencilerimizin başarılı bulunmasına dayanak verecek bir sponsorluk mutabakatı. Bilhassa ekipman tedariği epeyce kıymetliydi. Bu hususta Süperpar’a teşekkür ediyorum. İnşallah bu dayanağı atletlerimiz uygun değerlendirirler ve olimpiyatlarla başarılıyla bizleri temsil ederler” formunda konuştu.

“Cemal Özgörkey hala bakılırsavlerinin başında”

Cemal Özgörkey’in bakılırsavinden alındığı tezlerine bir defa daha açıklık getiren Özbek, “Cemal kardeşimle bu seçime birlikte girdik ve başarılı olduk. Cemal kardeşim hala misyonlarının başında. Hala baştan konuştuğumuz üzere bakılırsavlerine devam ediyor” tabirlerini kullandı.

“Daha geniş bir sponsorluk komitesi kurduk”

Sözlerine devam eden Özbek, “Yapılan bir işin nasıl yorumlandığı epeyce kıymetli. Türkiye’nin bugün geldiği ekonomik şartlar ortasında sponsorlukların hacimleri giderek daraldı. Galatasaray bünyesi ortasında daha geniş bir sponsorluk komitesi kurduk. Galatasaray’ı seven herkese kapımız açık” diye konuştu.

“Komiteyi yürütme işini Niyazi Yelkencioğlu’na verdim”

Özbek, “Bu sponsorluk komitesinin çalışmalarını yapması için yeni bir kuruluş kurduk. Herkesi davet ettim. Bu komiteyi yürütme işini de Niyazi Yelkencioğlu kardeşime verdim. Bu yeni kuruluş bulunmasına karşın Cemal Bey’i nazaranvden aldı deniyor. bu biçimde bir şey yok. Bu açıklamayı fazlaca net yaptığımı düşünüyorum. Yeni bir komite kurduk. Cemal Bey’in nazaranvleri devam ediyor” dedi.

“Bunun haricinde öbür yorum yapılmasını kabul etmiyorum”

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, “İşbirliğini geliştirmek, katkı vermek, katkı verecek şahısları çoğaltmak maksadıyla kurulmuş yeni bir komite. Orada nazaranv paylaşımı idare şurasının ödevi, yalnızca bu yapılmıştır. Bunun haricinde diğer yorum yapılmasını kabul etmiyorum” açıklamasını yaptı.

“Biz yalnızca bir futbol kulübü değiliz”

Dursun Özbek, konuşmasına şöyle devam etti: “Galatasaray bir spor kulübü. Sporun Türk insanına öğretilmesinde, Türkiye’ye gelmesinde öncülük etmiş bir kurum. Biz yalnızca bir futbol kulübü değiliz. Bizim öbür amatör branşlarda birebir yükte misyonumuz vardır. Ali Sami Yen abinin koyduğu misyonun ortasında fazlaca kıymetli yer tutmaktadır”

“17’ye yakın amatör branşta, 2000’e yakın atletimiz var”

Özbek, “17’ye yakın amatör branşta, 2000’e yakın atletimiz var. Kar maksadıyla yapılan bir iş değil. 2000 atletin hocası, yemesi içmesi, yeri, idman imkanları Galatasaray’ın bakılırsavleri içinde yer almaktadır. Çok önemli çalışmalarımız var. Salon sporlarının yapılabilmesi için epey kısa müddette bir proje lansmanı yapacağız. Basketbol, voleybol, judo ve başka salon sporlarını ek etmek istiyoruz. Bunun için de bilhassa tesis yatırımını fazlaca güçlü tutmaya çalışıyoruz” dedi.

“Yelkende en büyük takviyemizi altyapıya veriyoruz”

Özbek, “Yelken şubemiz Kalamış’taki tesislerimizde başarılı biçimde devam etmektedir. Oradaki en büyük takviyemizi de altyapıya veriyoruz. Emelimiz çocuk yaşta bu sporu seven bireyleri eğitmek, onların muvaffakiyet getirmesini sağlamak. Onun için yelkende biz yarışmacı bir kulübüz. Lakin yarışmacı olmamızın en büyük dayanak de altyapı atletlerinin burada hizmet vermesi” tabirlerini kullandı.

“Gomis için dönem sonu prestijiyle değerlendirmemizi yaparız”

Özellikle son oynanan İstanbulspor maçında attığı 2 gol ile dikkat çeken Bafetimbi Gomis’in performansı ve geleceği hakkında konuşan Özbek, şunları kaydetti: “Gomis’in performansını yorumlamaya muhtaçlık yok. Son maçtaki performansını fazlaca kıymetli buluyorum. Gomis, Galatasaray’a epeyce yakışan, Galatasaray’a her şeyini veren bir sportmen. Kişiliğinin yanında sportif manada da Galatasaray’a büyük takviye vermiştir. Performansından mutluyum. Dönem sonu prestijiyle değerlendirmemizi yaparız”

“Teknik takımın vereceği raporlarla eksik noktalara transfer yapacağız”

Teknik yöneticisi Okan Buruk’un transfer raporu hakkında açıklama yapan Galatasaray Lideri, “Bazı eksiklerimiz var. Teknik takımın vereceği raporlarla idare konseyinin bu işin finansmanıyla muhtaçlık olan noktalara transfer yapacağız. birlikte çalışıyoruz. İki istikametiyle fazlaca önemli bir çalışma içerisindeyiz. Kulübün finansal yapısına da hayli dikkat etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Eksiği olanlar sarfiyat, gereksinim olanlar gelir”

Gelecek ve gidecek olan oyuncularla ilgili konuşan Özbek, “Transfer periyodu iki taraflı bir iş. Gelenler oluyor, gidenler oluyor. Şu gelecek, bu gidecek diyemem. Bu bir devirdaim. Eksiği olanlar masraf, gereksinim olanlar gelir. Galatasaraylılar bu hususta telaş etmesin. Biz eksiğimizin de fazlamızın da şuurundayız. Erden Timur 1 dakika bile ilgisini Florya’dan kesmiyor. Transfer dönemi birkaç gün daha sonra açılacak. Oradaki hareketlerimiz net olarak gözükecek” açıklamasını yaptı.

“Galatasaray’ın tesisleşme konusunda eksikleri var”

Dursun Özbek, “Galatasaray’ın tesisleşme konusunda eksikleri var. Futbol, yüzme, yelken, atletizm, salon sporlarında tesislerde eksiğimiz var. Bilhassa Galatasaray’da tesisleşme atılımını yapmak üzerine kendimize bir misyon edindik. Salon sporlarını merkezde toplamak istiyoruz. Bu dağılmışlığın önüne geçmek için lansman yapacağız” biçiminde konuştu.

“Devletten bu alanları kiralamak üzere görüşüyoruz”

Dursun Özbek, “Yelkenle ilgili güneyde iki tane takip ettiğimiz proje var. Devletten bu alanları kiralamak üzere görüşüyoruz. Bizdeki en son tesisleşme atağı 45 sene evvelce yapılmış. Bu atılımın sonuna kadar takipçisi olacağız. Biz başlatıyoruz. Bizden daha sonraki idarelerin de bunu ilerletmesi için takipçisi olacağız” sözlerini kullandı.