Engin Akyürek, televizyon dizisi ‘Benim Adım Farah’ta rol alacak

Morgoth

New member
Müellif ve müzisyen Sina Koloğlu, oyuncu Engin Akyürek’in yeni açık kanal projesinin belirli olduğunu duyurdu. FOX TV’de yayınlanacak “Benim Adım Farah” dizisi için teklif gdolayılen oyuncu, başrolü Demet Özdemir ile paylaşacak.

Sosyal medya hesabında dizinin çekimlerinin 1 – 1,5 ay ortasında başlayacağını belirten Koloğlu, şu sözleri kullandı:

“FOX’ta seyirciyle buluşacak olan “Benim Adım Farah” dizisinde Aslı Enver başrolü oynayacaktı. Aslı Enver gebe olduğunu öğrenince ‘Benim Adım Farah’ isimli diziden ayrılmıştı. Yerine diziye Demet Özdemir katıldı. Fırat Tanış öteki başrol oyuncusu olarak yazılmıştı. Kulağıma gelen bilgi, Demet Özdemir’in başrolü paylaşacağı isim Engin Akyürek olacak. Sordum kendisine teklif götürlüdüğünü söylemiş olduler. Yani iki star isim bu dizide bir ortaya gelecek. Disney Plus’un anlaştığı iki isim. Dijital platformun transfer ettiği isimlerin açık kanalda yalnızca FOX TV’ye iş yapacakları duyurulmuştu. Birinci büyük proje ‘Benim adım Farah’ta gerçekleşmiş olacak, büyük bir aksilik şayet olmazsa. bir daha bana gelen bilgilere nazaran, 1 – 1,5 ay ortasında dizi çekimleri başlayacak.”

‘KAÇIŞ’TAN daha sonra BİRİNCİ PROJE

Akyürek’in rol aldığı son projesi olan “Kaçış”, 14 Haziran’da Disney Plus’ta izleyiciyle buluşmuştu. Yağız Alp Akaydın’ın direktör koltuğunda oturduğu dizinin kıssası Akyürek’e ilişkin.

Araştırma yapmak üzere hudut ötesindeki bir Ezidi köyüne gizlice giren muhabirlerin, radikal bir terör örgütünün eline düşmesini anlatan “Kaçış”ın başrollerini Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu paylaşıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)