Erkekler niye erken boşalır

MrM

New member
Erken boşalma, Türkiye’de adamların en yaygın cinsel sıkıntısıdır ve tahlili erkeğin boşalmasını kalıcı olarak denetim etmeyi öğrenmesidir.Çoğu erkek boşalma müddetini merak eder. halbukikiboşalma müddetinin kıymeti yoktur, kıymetli olan boşalma üstündeki denetim duygusudur. Denetim edebilmek demek; boşalma müddetini ayarlayabilmek, durabilmek, başlayabilmek ve cinsel eşiyle uyumlu olarak (aynı anda orgazm olmak manasında değil) boşalmayı denetim edebilmektir.

Yapılan çalışmalar kararında erken boşalmada en yaygın sebebin, gençlik çağlarında yapılan masturbasyonlar olduğu tespit edilmiştir. Yakalanılma korkusu ve çok heyecan ile yapılan bu masturbasyonlarda en kıymetli hedef, hazza odaklanmadan yalnızca en erken biçimde bir an evvel boşalıp rahatlamak ve yakalanıp rezil olmamaktır. İşte bu süratli ya da yakalanma tasasıyla yapılan mastürbasyonlar, mastürbasyona suçluluk hissinin eşlik etmesi, rastlantısal başarısızlık ve yanlış bilgiler erken boşalmanın altında yatan en değerli niçinlerdendir.

Ergenlik periyodunda süratli boşalma ya da boşalma üzerinde denetiminin olmaması olağandır. Zira büyüme devam etmektedir ve davranış denetimi tam olarak ergende olamayabilir. Bu niçinle ergenlik tamamlanmadan ya da tertipli bir cinsel eş olmadan şahısta erken boşalma sıkıntısının olduğunu söylemek fazlaca da yanlışsız değildir. bununla birlikte epeyce seyrek alaka yaşandığı ya da hislerin inişli çıkışlı olduğu vakit içinderda, gerilim altındayken de denetim edememe duygusu yaşanabilir. Bunlar da pek olağandır zira cinsel hayat hislerimizden bağımsız değildir.

Cinsellikle ilgili suçlayıcı, cezalandırıcı ve utandırıcı yetiştirilme usulü değerli bir etkendir. Cinsellikle ilgili konularda çocuğa verilen olumsuz reaksiyonlar çocuğun şuur dışı zihninde “cinsellik makus ve suçlulukla yapılması gereken bir durumdur” iletisine dönüşebilir. Çocuk büyüdüğünde bir taraftan karşı koyamadığı cinsel dürtülerin baskısına, öbür taraftan suçluluk hislerine kapılır ve büsbütün şuur dışı işleyen bu süreçde tahminen de bilge bedeni onu rahatlatmak için erken boşalır.

Erkek eşi tarafınca her an ret edileceği ya da eleştirileceği korkusuna odaklanmaktan yaklaşan heyecan kabarmasını fark edemeyebilir.

Tasa, endişe ve kaygı= Gerilim

Bu durumda, hazza ve hislerine odaklanamaz, cinsel gücünü tasa, endişe ve tasaya yatırır. Hazza değil de yalnızca vajinal girişe odaklanmak erkeğin gücünü tüketir. Aslında tüm problem erkeğin bedensel hislerini fark edememesiile ilgilidir. Nasıl ki mesanenin dolduğunu fark edemeyen çocuk gece altına işerse; yükselen cinsel heyecanını fark edemeyen erkek de erken boşalır.

Ayrıyeten cinsel açıdan ailevi baskı altında yetişmiş yahut başka faktörler sonucu evlilik öncesi münasebet yaşayamamış yahut masturbasyon yapamamış şahıslarda çok his birikimine bağlı olarak da erken boşalma görülebilir. bir daha partnere çok ilgi, bağlılık ve sevgi heyecanı arttırıp erken boşalmaya niye olabilirken uzun süren cinsel perhizler daha sonrası kurulan bağlarda de erken boşalma görülebilir.