Ersun Yanal: Barışma falan yok…

PeLe

New member
Ersun Yanal: Barışma falan yok… Muhteşem Lig’in 7. haftasında FT Antalyaspor, alanında karşılaştığı Yeni Malatyaspor’u 1-0 mağlup etti.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Antalyaspor Teknik Yöneticisi Ersun Yanal, son haftalarda uygun oyunlarını, puan yada puanlara dönüştürememekten yakınarak, bunun ekip üzerinde bir gerginlik oluşturduğunu lisana getirdi.

Antalyaspor’un tecrübeli ve genç oyuncuları bünyesinde barındıran düzgün bir ekip olduğunun altını çizen Yanal, “Deneyimli oyuncularımız var. Yaş ortalaması, tecrübeli oyuncularımıza karşın ligin en genç grubuyuz. Bunun için kıymetli riskler alıyoruz. Bu riskler için de memnunuz. Türk futbolunun en büyük sorunlarından bir tanesi en yaşlı Avrupa ligine sahibiz. En yaşlı ve en epey transfer yapan lige sahibiz. Bunu karşılayacak ekonomik güç. Bunu karşılayacak süregelen bir idare hali maalesef mevcut değil. Türk futbolunun geldiği nokta ortada. İflas ettik. Bu iflasın kararında hala tabi ki sonuç olacak fakat en azından sonuçlara odaklı davranmak gerekiyor. Sonuçlar derken skor olduğu üzere genç oyuncuların geleceğinin denetim altına alınması ve yönetilebilir bir kadro oluşturmak” diye konuştu.

“Takımın geleceğini inşa etmek istiyoruz”

Antalya’nın dünyada kıymetli bir futbol kenti olduğunu lisana getiren Ersun Yanal, “Yaklaşık 2 bin grubun geldiği değerli bir mecra. Tertip marifeti çok yüksek, bu fırsatları ve imkanları kullanabilecek idare formu bize büyük bir çıkar sağlar. Biz idare şurası ile birlikte yaptığımız planlamada bu riskleri alıyoruz. Bu riskleri alırken de genç oyuncularımızı kazanmak için efor sarf edip Antalyaspor’un geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Ekonomik takviyenin kadro ortasında yükselebileceği bir ortam oluşturmak sürdürülebilir ekonomik sistem ortaya çıkarmak kolay bir şey değil. Bunu sonuç ve süreçle yönetmek çok zor” sözlerini kullandı.

Bugün grubun kazandığını ve kendilerine olan itimadın daha da arttığının altını çizen tecrübeli teknik adam, “Önümüzdeki haftada alanımızda oynayacağız. O maçı da kazanıp itimadı daha artırırız. Uygun oynadığımız oyunları skora çevirmek gerekiyor” dedi.

“Yaptıklarım belli”

Yeni sonuçlarla geçinmenin Antalyaspor’a önemli ziyanlar vereceğini ve bundan kaçınılması gerektiğini tabir eden Yanal, taraftarların istifa davetiyle ilgili, “Barışma falan yok ki taraftarla küs değiliz, barışalım. Çok sıradane indirgemek gerekir. Benim mesleğim belirli. Çok sıradane indirgememek gerekir. Benim yaptıklarım aşikâr. Bu adam ne yapmış dersiniz. Ersun sarfiyat, Mehmet gelir bu tahlil değil ki. esasen sorun yok. Bunların düzeleceğini düşünüyorum. Oyuncularımın sevincine katıldım. Her şey yerine oturur” açıklamasında bulundu.

“Kompakt grup olmalıyız”

Beklentilerini karşılamayan futbolcu var mı? sorusuna Ersun Yanal şu yanıtı verdi:
“Kadromuzda fazlalık var. Pahalı oyuncularımız var. Bu oyuncuların diğer gruplarda oynayıp bir daha kazanabiliriz. Onları devre içinde planlayacağız. Ufak çaplı kompakt bir kadro oluşturmamız gerekiyor. Düzgün takıma sahibiz. Bu kadroyu kullanmak biraz vakit alacak. Antalyaspor’un geleceği ismine yapılan planlamalar düzgün gidiyor.”

KAYNAK: İHA